Spoločnosť Apple môže byť so svojimi minuloročnými modelmi veľmi spokojná. Ľudia ich veselo nakupujú aj celé 3 mesiace po ich predstavení. Momentálne sa dostávame do obdobia, kedy by mali objednávky skôr spomaliť. To sa ale nedeje. Apple musí navýšiť výrobu jedného z najdôležitejších komponentov. Má to ešte jeden dôvod.

Záujem o nové iPhony 11 je stále obrovský.

Ako ukazujú štatistiky, Applu sa v roku 2019 veľmi dobre darilo a úspech pokračuje ďalej. iPhone 11 bol jednoducho skvelý krok a jeho mierne zníženie ceny viedlo k rapídnemu zvýšeniu predajov.

- Reklama -

Dotklo sa to dokonca aj iPhonu XR z roku 2018, ktorý bol minulý rok globálne najpredávanejším smartfónom na svete. Tomu úplne rozumieme (cena klesla ešte výraznejšie ako pri iPhone 11). Nemá síce „TOP“ parametre ale je veľmi dobrý a má čo ponúknuť za rozumný peniaz.

Prekvapením je ale viac model iPhone 11 Pro, respektíve verzia 11 Pro Max. Telefón je zásadne drahší ako klasická jedenástka, no za to ponúka úžasné technológie a nádherný dizajn.

Ľudia vo veľkom nakupovali aj túto vlajkovú loď, čo niekto možno vôbec neočakával. Ako ukázali štatistiky od operátorov, na Slovensku bol dokonca miestami populárnejší ako základný model 11. Úspech ale pokračuje aj po Vianociach. Apple navyšuje výrobu Apple A13 Bionic, o ktorú sa stará hlavný dodávateľ, spoločnosť TSMC.

Apple A13 Bionic je podľa testov 2 krát výkonnejší ako najvýkonnejší čip v Andorid smartfóne. - svetapple.sk
Záujem o nové iPhony 11 je stále obrovský. Apple navyšuje výrobu! – svetapple.sk

Tento krok má 2 dôvody

Samotná informácia bola zverejnená portálom 9to5mac a môžeme predpokladať, že má dva dôvody. V prvom rade ide o to, že nové iPhony sú stále populárne a ľudia si ich kupujú ako na bežiacom páse.

Začiatkom roka bývame skôr svedkami opačného trendu. Predaje spomaľujú. V roku 2020 ale nič nenapovedá tomu, že by sa tento jav dial. Aj keď už určite nie je záujem taký veľký, ako za prvé 3 mesiace predaja, stále je dosť veľký na to, aby sme mohli hovoriť o úspešnom štartu do nového roka.

Druhým dôvodom je samozrejme uvedenie ďalšieho modelu na trh. Bude ním iPhone SE 2 alebo iPhone 9 (presný názov ešte nie je jasný), ktorý má mať tiež procesor Apple A13 Bionic. Životnosť tohto zariadenia sa vďaka jeho výkonu zásadne predĺži (3-4 roky).

Spriahnutý má byť spoločne s operačnou pamäťou 3 GB RAM a 4,7″ LCD displejom, ktorý poznáme z iPhonu 8. Z modelu, ktorý prišiel na trh v roku 2017 si prepožičia aj dizajn a mnohé technológie. Samotné zariadenie uvidíme v predaji pravdepodobne už v marci 2020. Apple s ním určite nebude čakať do septembra. Ten bude určený výhradne pre modelovú radu 12″ s OLED displejmi a podporou 5G.

Hoci predaje nebudú také razantné ako v prípade modelovej rady „11“, nepôjde ani o sklamanie. Analytici predpovedajú, že sa za prvé 3 mesiace predá zhruba 20 miliónov kusov, čo považujeme za všetko, len nie za neúspech.

Dôvodom je to, že mnoho ľudí na toto zariadenie čaká už od minulého roka. Akonáhle teda príde do predaja, pôjdu do neho prakticky okamžite. Telefón bude mať dostupnú cenovku. Tešíte sa naň?

iPhone SE 2 all models
Záujem o nové iPhony 11 je stále obrovský. Apple navyšuje výrobu! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.