O tom, že Apple skutočne pripravuje do predaja iPhone SE 2 (iPhone 9) snáď nepochybuje nikto. Nový model sme očakávali už v piatok, no vyzerá to tak, že príde tento týždeň (prípadne 15. apríla). Zariadenie sa už v niektorých kútoch sveta dokonca objavuje ako „pripravované“ v e-shopoch.

iPhone SE 2 (iPhone 9) už pripravujú do predaja čínske e-shopy.

Skorý príchod dostupného modelu je už za dverami. Teraz môžeme len čakať, kedy ho Apple vypustí konečne von, do sveta. Pripravuje sa na to už aj čínsky maloobchodný predajca, ktorý novinku zalistoval do svojho e-shopu. JD.com patrí medzi najväčšie čínske internetové obchody a tak môžeme predpokladať, že tento krok urobil z nejakého konkrétneho dôvodu.

Zariadenie je na stránke označované ako „iPhone 9“. Ťažko povedať, či sa Apple rozhodne pre tento názov, nakoľko sa objavujú správy aj o „iPhone SE“. Predajca samozrejme neprezradil žiadne podrobné informácie (evidentne ich ani on sám nepozná) a namiesto fotiek použil zábery, ktoré naznačujú pripravované zariadenie. Čo sa týka ceny, tak tá bola evidentne stanovená len preto, aby sa mohol iPhone zalistovať. E-shop uvádza 999$, čo je samozrejme nereálne.

iPhone SE 2 (iPhone 9) bude začínať na úrovni 399-449$ za základnú 64 GB verziu. Okrem toho prinesie aj 128 GB verziu a tiež 256 GB verziu. Na trhu by sa mal objaviť menší model so 4,7″ displejom a tiež väčšia verzia „Plus“ s 5,5″ uhlopriečkou. Procesor Apple A13 Bionic zabezpečí vysoký výkon a tiež dlhú životnosť zariadenia. Okrem toho rátame aj s 3 GB RAM operačnej pamäte.

Ako sme už uviedli aj vyššie, telefón môže prísť 15. apríla, ale pokojne aj tento týždeň. Presne to nateraz vedia už iba zamestnanci v Apple. Treba si teda chvíľu počkať a ostať trpezlivý. Zariadenie sa na trh dostane skôr alebo neskôr. Je to otázka niekoľkých dní…

iPhone SE 2 (iPhone 9) príde aj vo väčšej verzii Plus!
iPhone SE 2 (iPhone 9) už pripravujú do predaja čínske e-shopy.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 Pro Max vs Google Pixel 4 XL. Ktorý fotí lepšie?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.