Nový lacný a dostupný iPhone SE (iPhone 9), sa už pripravuje pomerne dlho. Pôvodne mal byť predstavený ešte tento mesiac, ale všetko naznačuje tomu, že sa tak nestane. Dnešná správa nás však trochu upokojuje. Tvrdí sa, že už začala jeho masová výroba a zákazníci dlho čakať nebudú.

iPhone SE 2 (iPhone 9) je už v masovej produkcii.

O tom, že iPhone SE 2 (iPhone 9) vstupuje do masovej produkcie, sme už raz počuli. Všetky plány ale skrížila pandémia koronavírusu, ktorá vypukla v Číne, kde má Apple všetky svoje fabriky a celé dodávateľské reťazce. Je teda zrejmé, že tu nastali vážne problémy a komplikácie, ktoré okrem iného súviseli s odložením predstavenia.

Podľa všetkého bolo ale okrem toho, hlavným dôvodom vysoké riziko, že v týchto časoch bude zariadenie „odignorované“, nakoľko ľudia po celom svete majú iné priority, ako nákup nového smartfónu.

Známy a dobre informovaný leaker, Jon Prosser, zdieľal na svojom Twitter účte informáciu, ktorá hovorí, že nový iPhone SE 2 (iPhone 9) vstupuje do masovej produkcie. Okrem iného potvrdil, že sa dočkáme väčšej, 5,5″ verzie „Plus“. Samotne predstavenie zariadenia je ale stále neisté.

Existujú dohady o tom, že by ho Apple mohlo vydať na WWDC 2020. Názory iných analytikov sú ale pozitívnejšie a prikláňajú sa k aprílovému spusteniu predaja. Uvidíme. Každopádne môžeme povedať, že sa na tento smartfón už množstvo ľudí teší a je veľmi pravdepodobné, že bude populárny vo svete a samozrejme aj na Slovensku.

Čo ponúkne iPhone SE 2 (iPhone 9)?

Na záver ešte menšia sumarizácia, čo vlastne iPhone SE 2 (iPhone 9) ponúkne. V prvom rade to bude dizajn iPhonu 8, ktorý príde s drobnými zmenami a v troch farbách (Silver, Space Gray a RED).

Na prednej strane nájdeme klasické LCD panely bez 3D Touch, s uhlopriečkou 4,7″ a 5,5″. Odomykanie bude fungovať prostredníctvom staršieho Touch ID.

Na zadnej strane sa bude nachádzať lesklé sklo a tak isto kvalitný 12 Mpx fotoaparát s jednou šošovkou. Je možné, že Apple použije novší senzor, ktorý sa nachádza napríklad v iPhone 11. iPhone SE 2 (iPhone 9) bude samozrejme podporovať bezdrôtové nabíjanie a tak isto aj rýchle nabíjanie.

O výkon sa postará procesor Apple A13 Bionic spolu s 3GB operačnej pamäte RAM. K dispozícii budú pravdepodobne 64 GB a 128 GB verzie. Špekuluje sa aj o 256 GB pamäti.

Prečítajte si tiež  NÁVOD: Mnohí ľudia túto funkciu na iPhone nenávidia. V iOS 16 sa dá pri tom ľahko deaktivovať

Čo sa týka ceny, tá by mala v USA štartovať na 399$ v prípade 4,7″ modelu a 499$, v prípade 5,5″ modelu. V Európe si za zariadenia ale priplatíme o niečo viac (tak ako je to už zvykom). Menší model bude stáť cca. 489€ a väčší potom 589€. Za absolútny základ je to celkom dosť. Ak však človek bude potrebovať dostupné a kvalitné iOS zariadenie, nebude to najhoršia ponuka.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) je vraj už v masovej produkcii. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.