Spoločnosť Apple chystá nový iPhone SE 2 (iPhone 9), ktorý by mal byť lacným a dostupným modelom. Na Slovensku by mohol štartovať už od 479€. Do konkurenčného boja sa chce ale pridať aj Samsung. Dnes potichu predstavil Galaxy A11. Ponúka veľký displej, 3 šošovky fotoaparátu a mimoriadne atraktívnu cenovku.

Nový Samsung Galaxy A11

Možno, že nie ste práve fanúšikom Samsungu. Napriek tomu vám chceme ukázať zariadenie, ktoré bude určite veľkým konkurentom pre pripravovaný iPhone SE 2 (iPhone 9). Samozrejme, bude bežať na operačnom systém Android, čo ho stavia do menšej nevýhody. Napriek tomu bude ale technologicky nabitý a veľmi lacný. Nový Samsung Galaxy A11 má v prvom rade moderný edge-to-edge displej s kamerou, ktorá sa nachádza vo výreze (priamo v ňom).

Jeho uhlopriečka bude až 6,4″ pričom ponúkne HD+ rozlíšenie (1520x 720 px). Hustota pixelov bude v tomto prípade skoro rovnaká, ako ponúka iPad Pro 2020 a teda 263 ppi. Asi vám je všetkým jasné, že táto zobrazovacia jednotka nepatrí práve medzi prémiové.

iPhone SE 2 (iPhone 9) bude mať ale iba 4,7″, hranatý LCD displej s hustotou 326 ppi. To je výrazne viac… Tu treba podotknúť, že menej náročnému používateľovi tento nedostatok určite prekážať nebude. Aj Samsung Galaxy A11 poskytne senzor otlačkov prstov. Nachádza sa ale na zadnej strane.

Samsung Galaxy A11
iPhone SE 2 to bude mať ťažké. Samsung už pripravil konkurenta. Stáť by mal do 150€!

Slušný výkon a obrovská batéria

O výkon sa postará procesor s frekvenciou 1,8 GHz. V tomto prípade, zatiaľ nie je definované, aký čip sa tu presne nachádza. Podľa dostupných informácii má mať ale 8 jadier a spolupracovať bude s 2-3 GB RAM. Presnejšie dáta nám Samsung v dohľadnej dobe upresní.

Základná pamäť poskytne 32 GB, s možnosťou rozšírenia pomocou SD kariet. Medzi mimoriadne silné atribúty patrí určite aj akumulátor. Ten má kapacitu až 4000 mAh (viac ako iPhone 11 Pro Max). Nabíjať ho bude možné, pomocou rýchlej 15W nabíjačky. To či bude zariadenie podporovať bezdrôtovú Qi technológiu zatiaľ nie je jasné.

Veľmi kvalitné fotoaparáty na zadnej strane.

V Samsungu vedia, čo je dnes in. Aj preto lacný model, Galaxy A11, vybavili špičkovými fotoaparátmi na zadnej strane. Základný objektív má rozlíšenie 13 Mpx a spolupracuje s 2 Mpx snímačom, pre zachytenie hĺbky. Okrem toho je tu ale aj 5 Mpx ultraširokouhlý objektív. Selfie zábery si budete môcť robiť vďaka 8 Mpx kamere.

Samsung Galaxy A11
Tri šošovky na zadnej strane a displej na celej prednej strane – svetapple.sk

Cena a dostupnosť

Samsung toto zariadenie predstavuje v čase, kedy by mal prísť aj iPhone SE 2 (iPhone 9). Dostupnosť modelu A11 zatiaľ nie je jasná (možno aj kvôli koronavírusu a problémom pri výrobe). To čo ale vieme je, že bude chcieť útočiť práve na zákazníkov Apple.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 2. generácie porazil Samsung Galaxy S20 Ultra v rýchlostnom teste.

Hoci je v mnohých aspektoch o niečo horší ako pripravovaný „dostupný iPhone“, bude však 3-násobne lacnejší. Samotná cena, nebola zatiaľ oficiálne uvedená, predpokladá sa ale, že Galaxy A11 bude stáť do 150€! To sa určite oplatí.

Samsung Galaxy A11
iPhone SE 2 to bude mať ťažké. Samsung už pripravil konkurenta. Stáť by mal do 150€!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.