iPhone SE 3. generácie

Po tom, ako japonský portál Mac Otakara zverejnil informácie týkajúce sa iPhonu 12S či iPadu mini 6. generácie prichádza s ďalšou zaujímavou správou. Podľa posledných indícii má Apple predstaviť svoj nový iPhone SE 3. generácie už v apríli 2021. Správa sa odvoláva na zistenia, pochádzajúce z čínskych dodávateľských reťazcov.

Žiaľ, informácie boli iba veľmi strohé a tak sme sa nedočkali konkretizovania žiadnych technických špecifík. Súvisieť to môže ale s tým, že samotné predstavenie iPhonu SE 3. generácie je podľa mnohých leakerov v roku 2021 nepravdepodobné. Tí odhadujú, že sa ho dočkáme najskôr v roku 2022 a to kvôli pretrvávajúcej popularite aktuálneho modelu s čipom A13 Bionic.

- Reklama -

Jeho nástupca bude mať buď 5,5″ alebo 6,1″ displej bez Face ID. Analytik Ming-Chi Kuo (presnosť: 78,2%) sa domnieva, že Apple tu použije Touch ID a dve šošovky fotoaparátu na zadnej strane. V princípe by mohol ako základ poslúžiť populárny iPhone 11 s jemne upraveným dizajnom (žeby bol hranatý?).

V súvislosti s aprílovým predstavením iPhonu SE 3. generácie teda treba počítať ako zo špekuláciou, ktorá sa nemusí naplniť. Na druhej strane, pokojne sa môže stať, že uniknú aj ďalšie informácie (od iného zdroja), ktoré túto správu potvrdia a my sa tak budeme tešiť na ďalší lacný smartfón z dielne technologického giganta.

Všetko budeme podrobne sledovať a včas vás o tom informujeme. Do komentára nám napíšte, čo by ste očakávali od iPhonu SE 3. generácie vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.