Spoločnosť Apple si pre svojich zákazníkov pripravuje ďalšie skvelé novinky. Technologický gigant z Cupertina aktuálne vyvíja aj úplne nový iPhone SE 4. generácie, ktorý bude vyzerať úplne ináč, než doterajšie modely. Zariadenie dostane modernejší dizajn, kvalitnejší displej aj výkonnejší procesor.

Po vizuálnej stránke by mal iPhone SE 4 vychádzať z iPhonu 14 s tým, že v zadnej časti nebude mať dva, ale iba jednu šošovku fotoaparátu. Výrobca však zachová ploché hrany, hliníkový rám aj zadne sklo. Rovnako sa pri iPhone SE 4 zmení uhlopriečka displeja. Tá bude mať po novom až 6,1″, pričom zobrazovacia technológia už nemá byť LCD, ale OLED. My len doplníme, že práve súčasný iPhone SE 3, ktorý kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 400 € je posledný iPhone v ponuke, ktorý má ešte LCD v kombinácii s Touch ID.

Nástupca tieto technológie vystrieda za oveľa modernejšie riešenia, pričom iPhone SE 4 budeme odomykať pomocou funkcie skenovania tváre Face ID, ktorú Apple po prvýkrát predstavil ešte v roku 2017 s príchodom iPhonu X.

iPhone SE 4 prekvapí výkonom. Žiaľ si naň ešte počkáme 

Čo sa potom týka ďalších podrobností, táto novinka by mala mať extrémne výkonný procesor, no jeho presne označenie v tejto chvíli nepoznáme. Podľa všetkého by však mohlo ísť o čip A18, ktorý Apple použije v septembri 2024 v novom iPhone 16. Vďaka tomu bude mať tento model k dispozícii poriadnu dávku výkonu.

V neposlednom rade netreba zabúdať na detaily, akými sú veľký akumulátor s celkovou kapacitou okolo 3 000 – 3 500 mAh s čím sa spája aj dlhá výdrž batérie na jedno nabitie. iPhone SE 4 bude mať tiež USB-C port a dostupný môže byť vo viacerých farebných prevedeniach.

A ak sa teraz pýtate, kedy bude toto zariadenie predstavené, v tomto smere pre vás nemáme dobrú správu. Podľa všetkého ho Apple svetu ukáže až niekedy začiatkom roka 2025. Do jeho premiéry tak zostáva približne ešte rok.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Presekne Katana iPhone X a Galaxy S8?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -