Hodnota iPhonov bola vždy o niečo vyššia ako hodnota iných telefónov s operačným systémom Android. Ako ukázal posledný výskum od spoločnosti SellCell, minulý rok nebol žiadnou výnimkou. Prakticky všetky dáta potvrdzujú, že iPhone si v roku 2021 držal hodnotu oveľa lepšie než jeho konkurencia. Veď presvedčte sa sami.

Do prvej päťky v rebríčku zariadení, ktoré si najlepšie držali cenu sa dostal iba jeden smartfón, ktorý nevyrobila spoločnosť Apple. Ide o Google Pixel 5 so stratou hodnoty na úrovni 49,8 %.

Ináč môžeme v rebríčku vidieť na 4. mieste iPhone 12 mini (strata 43,8 %), na 3. mieste iPhone 12 (strata 34,3 %), na 2. mieste iPhone 12 Pro (strata 33,8 %) a na prvom mieste iPhone 12 Pro Max (strata 31,7 %).

Prečítajte si tiež  Apple má problém: iPhone 13 trpí na zvláštne sa chovajúcu obrazovku. Nestretli ste sa s ružovým displejom aj vy?

Vo všetkých prípadoch je pokles ceny veľmi mierny s tým, že pri najmenšom 5,4″ zariadení pozorujeme o čosi horšie výsledky. Spôsobovať to však môže aj preukázateľne nižší záujem o verziu „mini“ zo strany spotrebiteľov. Koniec koncov, aj preto s ním Apple už nebude pokračovať pri ďalšej generácii iPhonu 14.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

SellCell

iPhone si v roku 2021 držal hodnotu oveľa lepšie než Android. Niektorí konkurenti stratili aj 85 % zo svojej pôvodnej ceny! 

Je skoro neuveriteľné, ako rýchlo niektoré zariadenia strácajú svoju hodnotu. O najhoršie výsledky sa postarali spoločnosti LG a Motorola, pričom práve LG minulý rok ukončilo vývoj a predaj vlastných smartfónov.

Prečítajte si tiež  Návod: Toto je 7 spôsobov, ako predĺžiť výdrž batérie na každom iPhone

Rekordmanom v negatívnom slova zmysle bola Motorola One Hyper so stratou až 85,7 %! Na druhom najhoršom mieste sa prekvapivo ocitla Motorola Razr so skladacím displejom a stratou hodnoty na úrovni 85,3 %! Pokiaľ si však pozriete ponuky na inzertných portáloch, sami uvidíte, že tieto zariadenia sa už dajú zohnať aj na Slovensku za nižšie stovky eur. V porovnaní s cenou cez 1 500 € za nový kus je to obrovský rozdiel.

Rebríček na záver uzatvára LG Velvet 5G (strata 84,1 %), Motorola One 5G (strata 83,8 %) a LG V60 Thinq (strata 82,8 %). Pokiaľ si teda chcete kúpiť telefón s tým, že ho o pár rokov predáte s nejakou zostatkovou hodnotou, určite vám odporúčame práve iPhone. Veď jeho spokojní zákazníci hovoria za všetko.

SellCell

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.