V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

Týždeň sme začali podrobnou recenziou na nový iPhone SE

https://svetapple.sk/iphone-ipad/novy-uzasny-iphone-se/

- Reklama -

iPhone SE je v súčasnosti veľkým hitom. Telefón dostal od Applu prakticky všetko to, čo má iPhone 6S, s výnimkou niekoľkých drobností ako 3D Touch a podobne. Už dávnejšie sme ti priniesli recenziu iPhonu SE, no tá bola pomerne stručná. Do redakcie sa nám ale dostal ďalší kúsok a tak sme neváhali a urobili rozsiahlu recenziu. Ak sa teda chceš dozvedieť všetko o novom iPhone a ešte niečo navyše, neváhaj a prečítaj si náš článok!

Viac o novom iPhone sa dozvieš v článku: Nový a úžasný iPhone SE!

Prečo som bez iPhonu stratený?

https://svetapple.sk/iphone-ipad/preco-som-bez-iphonu-strateny/

Pokračujeme tým, ako sme boli vo svete bez iPhonu stratený. Každodenný parťák, s ktorým trávime denne obrovské množstvo času a pomáha nám pri pracovných či voľnočasových aktivitách bol po celý jeden deň nechcene odstavený, keďže bol 200 kilometrov ďaleko a tak vznikol problém. Podarilo sa nám to ale našťastie zvládnuť a tak sme ti priniesli článok o tom, ako sme na telefóne denne závislí.

Viac si prečítaš tu: Prečo som bez iPhonu stratený?

Apple má akési podozrivé problémy s akciami, takto zlé to nebolo už 18 rokov!

https://svetapple.sk/novinky/apple-ma-akesi-podozrive-problemy-s-akciami-takto-zle-to-nebolo-18-rokov/

Apple mal tak trošku problémy aj na akciovom trhu a dokonca to také zlé nebolo už 18 rokov. To čo tieto veľmi nepríjemné problémy spôsobilo sa dočítaš v tomto článku.

Viac si prečítaš tu: Apple má akési podozrivé problémy s akciami, takto zlé to nebolo 18 rokov!

iPhone zachránil vojaka!

https://svetapple.sk/iphone-ipad/iphone-zachranil-vojaka/

O tom, že ti iPhone môže zachrániť život sme sa dopočuli už niekoľkokrát pri mnohých kurióznych prípadoch, kedy napríklad iPhone 5C zachránil život pred výstrelom z brokovnice. Telefón očividne môže zachraňovať životy aj na bojovom poli a presvedčil sa o tom aj jeden vojak, ktorému výstrel zastavil vo vrecku iPhone vďaka čomu mu zrejme zachránil život.

Viac info nájdeš tu: iPhone zachránil vojaka!

Bude mať nakoniec iPhone 7 lepšiu batériu?

https://svetapple.sk/iphone-ipad/bude-mat-nakoniec-iphone-7-lepsiu-bateriu/

Baterka na iPhone 6S je síce dobrá, ale povedzme si na rovinu, predsalen by sa hodilo trošíčku viac kapacity. Počas tohto týždňa sa objavili informácie o tom, aká bude baterka v novom iPhone 7 a to znamená, že už teraz možno vieme či vydrží viac alebo menej. Presne preto neváhaj a prečítaj si článok o baterke v iPhone 7.

Viac info sa dočítač tu: Bude mať nakoniec iPhone 7 lepšiu batériu?

Tričko od Apple? V Cupertine Apple predáva svoju retro módnu kolekciu!

https://svetapple.sk/novinky/tricko-od-apple-v-cupertine-apple-predava-svoju-retro-modnu-kolekciu/

Apple si už do módneho priemyslu rýplo a to vďaka Apple Watch a ich remienkom. Tentokrát tu ale máme tričká od Apple, ktoré síce nájdeš iba v jednom Apple Store, ale predsalen ich vyrába priamo jablková spoločnosť. Prečítaj si viac o kolekcií oblečenia priamo od Apple. Tričká sú vyrábané až s troma motívmi, všetky tri nájdeš aj v článku.

Viac sa dočítaš tu: Tričko od Apple? V Cupertine Apple predáva svoju retro módnu kolekciu

iPhone je vraj najvplyvnejším zariadením všetkých čias!

https://svetapple.sk/iphone-ipad/iphone-je-vraj-najvplyvnejsim-zariadenim-vsetkych-cias/

iPhone je v súčasnosti jeden z najúspešnejších produktov všetkých čias. Smartfón za tak astronomickú cenovku je ochotný kúpiť aj človek, ktorý zaň musí vyhodiť mesačnú výplatu a to už je čo povedať. Podľa magazínu Times je iPhone najvplyvnejším zariadením všetkých čias a nie je to jediný Apple produkt v TOP 50 takýchto zariadení, prečítaj si o tom v našom článku!

Viac sa dočítaš tu: iPhone je vraj najvplyvnejším zariadením všetkých čias!

Blížia sa MS v hokeji, stiahni si oficiálnu appku

https://svetapple.sk/iphone-ipad/blizia-sa-ms-hokeji-stiahni-oficialnu-appku-iihf/

Asi sa nedalo nevšimnúť, že celé Slovensko začína tak trošku žiť hokejom a teda majstrovstvami. Je veľmi dobre mať všetky zápasy a výsledky po ruke Live a presne preto sme pre teba objavili jednu aplikáciu, ktorá ti pomôže lepším prehľadom medzi zápasmi. Už máme za sebou aj dve víťazstvá tak dúfajme, že to chlapcom vydrží a na listine výsledkov budeme vždy na strane výhercov! 🙂

Viac info nájdeš tu: Blížia sa MS v hokeji, stiahni si oficiálnu appku IIHF

V Apple Store bol zatknutý Ježiš!

jezishttps://svetapple.sk/novinky/v-apple-store-bol-zatknuty-jezis/

Dnešnú bublaninu zakončíme pomerne kurióznym prípadom z Ameriky, kedy bol v jednom z Apple Store zatknutý Ježiš Kristus. Samozrejme, nešlo o skutočného spasiteľa ale len o blázna, ktorý sa na neho hral. Pokiaľ ťa zaujíma, ako to dopadlo, prečítaj si náš článok kliknutím na obrázok alebo na link nižšie!

Viac info: V Apple Store bol zatknutý Ježiš!

To je z dnešnej bublaniny všetko, pokiaľ sa ti zapáčila daj nám na článok na Facebooku like, pokiaľ nie, vyjadri to v komentároch. budeme radi za každý jeden feedback, či už pozitívny alebo negatívny, aj ty totižto tvoríš svetapple! 🙂

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here