Rok ubehol ako voda a od predstavenia nového smartfónu od spoločnosti Apple nás delia už iba necelé dva mesiace. iPhone 14 Pro dostane prepracovaný procesor A16 Bionic s vyšším výkonom a rovnako tak nový fotoaparát, ktorý bude mať rozlíšenie až 48 MP. Zariadenie vďaka tomu po všetkých stránkach dobehne, respektíve predbehne svoju konkurenciu, pričom analytici očakávajú rekordné predajné čísla.

iPhone 14 Pro sa na trhu objaví už v septembri 2022, pričom jeho premiéra by mala byť v prvej polovici mesiaca a začiatok predaja zase v tej druhej. Čo sa týka dostupnosti, tá je nateraz otázna, pretože tak ako ostatní, aj spoločnosť Apple trpí problémami v dodávateľských reťazcoch. Možno teda budeme nepríjemne prekvapení.

iPhone 14 Pro zadný kamerový systém s rozlíšením 48 MP a 8K videom
Zdroj: Technizo Concept

Negatívnou správou je tiež to, že iPhone 14 Pro v roku 2022 zdražie, pričom nepôjde o zanedbateľné čísla. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku, kde sme uviedli aj očakávané ceny iPhonu 14 Pro Max a lacnejších verzií Phonu 14 a iPhonu 14 Max.

Nádherný fotorealistický koncept iPhonu 14 Pro 

iPhone 14 Pro položený na stole
Zdroj: Technizo Concept

No a pretože je na internete pomerne dosť únikov, ktoré obsahujú aj rôzne schémy pre toto zariadenie, šikovní 3D dizajnéri nemali veľa práce s vytvorením nádherných fotorealistických konceptov, ktoré si ukážeme aj vo videu na konci článku.

Konkrétne sa oň postaral youtube kanál Technizo Concept, ktorý nám sprostredkoval aj imaginárny unboxing. Zariadenie je v jeho vízii zabalené v čiernej plochej krabici, má výrazne vystupujúce zadné šošovky fotoaparátov a takisto sa zbavilo výrezu pre Face ID.

iPhone 14 Pro a jeho displej s novým dizajnom
Zdroj: Technizo Concept

Technológia sa po novom skrýva v dvoch malých otvoroch, nachádzajúcich sa vo vrchnej časti obrazovky. Tento dizajn však v roku 2022 predvedú len drahšie verzie „Pro“.

Pozrite si vydarené video aj vy a dajte nám vedieť do komentára, či sa na nový iPhone 14 Pro tešíte. Podľa všetkých indícii totiž bude vyzerať presne tak, ako na dvojminútových záberoch vyššie…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro je vo vývoji od roku 2007. V tom čase Apple predstavilo prvý iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.