Spoločnosť Apple nám už v septembri 2022 predstaví štyri nové modely iPhonu 14. Nakoľko sa informácie o tomto smartfóne objavujú už od minulého roka, v súčasnosti máme vcelku dobrý prehľad o tom, čo od neho očakávať a čo naopak nie. Pri procesore sa má spoločnosť Apple spoliehať na vcelku netradičné riešenie.

Ako uvádza analytik Ming Chi-Kuo, iPhone 14 a iPhone 14 Max nemajú pocítiť žiadnu medzigeneračnú obmenu. V ich útrobách má tak naďalej pracovať čip A15 Bionic, ktorý poznáme so súčasnej generácie iPhonov. Apple týmto spôsobom ľahšie oddelí lacnejšie a drahšie prevedenia a možno aj vyrieši logistické problémy, ktoré vyplývajú z aktuálneho nedostatku polovodičov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Aj to totiž môže byť faktor, ktorý vplýval na toto neštandardné rozhodnutie. Už od iPhonu 4 sme boli zvyknutí na pravidlo nová generácia iPhonu = nový procesor. To bude po dlhej dobe porušené.

Ani iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max nebudú revolučné 

A hoci vás vyššie uvedená informácia zrejme príliš nepotešila, nemusíte byť vôbec sklamaní. Aj keď iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max majú dostať modernejší čip A16 Bionic, ten zrejme nebude ničím „extra“.

Pôvodne sa totiž špekulovalo, že Apple použije 4 nm výrobný proces, na ktorom pracuje spolu so svojim výrobným partnerom, spoločnosťou TSMC. Na plochu čipu by sa vďaka tejto zmene dostalo väčšie množstvo tranzistorov, čo by v praxi zabezpečilo vyšší výpočtový výkon a zároveň nižšiu spotrebu energie. Dnes už ale vieme, že sa to zrejme nestane.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Podľa uniknutých správ má iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max dostať procesor A16 Bionic, ktorý však bude naďalej produkovaný 5 nm výrobným procesom. Je síce pravda, že technológia sa mierne zmení a vylepším, no čip bude naďalej produkovaný rovnakým spôsobom, ako jeho predošlé dve generácie.

Zmena názvu bude teda viac marketingovou záležitosťou, než reálnym prínosom do praxe. Napriek tomu ale nemôžeme predpokladať, že by bol tento procesor príliš slabý alebo nedostatočný. Stále môžeme očakávať, že prekoná prakticky všetko, čo mu bude stáť v ceste.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -