Aj keď Apple predstavilo iba niekoľko dní dozadu iPhone 13, už teraz tvrdo pracuje na jeho nástupcovi s označením „štrnásť“. Zariadenie by malo priniesť kompletne prepracovaný dizajn, ktorý nám nedávno ukázal leaker Jon Prosser v tomto úniku.

Technologický gigant tu má použiť niekoľko zásadných zmien a týkať sa budú najmä displeja. Tou najzaujímavejšou je integrácia Face ID priamo pod zobrazovaciu jednotku, pričom používateľ uvidí len drobný výrez pre kameru.

- Reklama -

Ešte v júli sa však hovorilo, že každý iPhone 14 bude mať displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou po vzore iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max. Teraz sú však predpoklady oveľa menej pozitívne.

Nie každý iPhone 14 príde so 120 Hz displejom 

Ako uviedol veľmi presný kórejský blog The Elec, v iPhone 14 uvidíme stále LTPS OLED displej. Týkať sa to má minimálne jedného zo štyroch modelov.

Budúci rok by sme už nemali mať k dispozícii žiaden iPhone 14 mini, ale dve prevedenia so 6,1″ displejom a dve prevedenia so 6,7″. Rozdelené budú vždy na prémiový a neprémiový model.

Prečítajte si tiež  V roku 2022 kúpite 6,7" iPhone 14 Max za 950€. Bude mať aj Touch ID!

No a hoci by sme tomu nemuseli prikladať vysokú dôveryhodnosť na základe len jedného úniku, informáciu už potvrdil aj analytik Ross Young, ktorý minulý rok správne oznámil, že iPhone 12 nedostane 120 Hz a že táto technológia bude prítomná len v iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Z tohto zdroja pochádza taktiež informácia o 8,3″ displeji pre tohtoročný iPad mini, ktorá sa samozrejme potvrdila.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o 120 Hz obnovovacej frekvencii myslíte vy? Je to veľký bonus v zariadení alebo ju nepovažujete za dôležitú? Tešíme sa na všetky vaše názory a komentáre.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.