V Cupertine môžu oslavovať. Aj keď Apple ohlásilo dátum konania tohtoročnej WWDC (vývojárska konferencia, na ktorej sa okrem iného prezentujú operačné systémy), v skutočnosti o pripravovaných operačných systémoch zatiaľ veľa nevieme.

Minulý rok, pri iOS 14, sme vedeli už na Vianoce 2019, že iPhone dostane po prvýkrát widgety na domovskej ploche. Kód tohto operačného systému unikol na internet a dostali sa k nemu média plus leakeri. V posledných mesiacoch sme ale také veľké šťastie nemali a nad iOS 15 sa skrýva rúško tajomstva.

Kedy príde iOS 15?

Dnes môžeme povedať s istotou azda iba to, že ho Apple oficiálne odprezentuje 7. júna 2021 na vyššie spomínanej konferencii WWDC. Novinka sa svetu ukáže niekedy po 19:00 hodine nášho času a chvíľu potom ju bude možné nainštalovať do zariadení v rámci prvých vývojárskych beta verzií.

Apple oznámilo WWDC 2021: Dočkáme sa iOS 15, watchOS 8 a ďalších operačných systémov

Pokiaľ by ste chceli počkať na public beta verziu, obvykle to od uvedenia trvá 1-2 týždne, v ojedinelých prípadoch potom mesiac. iOS 15 bude oficiálne dokončený a vyladený v septembri alebo októbri 2021 a Apple ho môže vypustiť po predstavení iPhonu 13.

Na internete sa už medzičasom objavilo viacero vynikajúcich konceptov, ktoré nám predvádzajú, čoho nového by sme sa mohli v praxi dočkať. Azda najviac sa skloňuje prepracované ovládacie centrum, lepšie používateľské prostredie a samozrejme špičková stabilita a rýchlosť.

Bez podpory najstarších modelov

iOS 15 bez iPhonu 6S a SE

S posledným bodom žiaľ súvisí aj to, že Apple sa oficiálne vzdá podpory pre iPhone 6S/6S Plus a iPhone SE (2015 a 2016), ktoré už môžeme zaradiť medzi zastaralé produkty.

Základným podporovaným modelom bude iPhone 7/7 Plus s procesorom A10 Fusion a taktiež iPad, v ktorom je rovnaký čip.

Napíšte nám do komentára, čo očakávate od iOS 15 ale aj od iPadOS 15, macOS 12, tvOS 15 či watchOS 8 vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na unboxing ochranného rúška od spoločnosti Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.