Zdá sa, že nový iPhone SE tretej generácie neprekvapí iba rýchlym čipom, 5G pripojením a nízkou cenou, ale aj svojou odolnosťou. Smartfón je totiž po vzore svojich kolegov vybavený tvrdším sklom ako predchádzajúca generácia čo znamená, že zariadenie má lepšie odolávať pádom a škrabancom.

Prečítajte si tiež  Video: iPhone SE 3 disponuje väčšou batériou ako jeho predchodca. Pozrite si prvý teardown

Spoločnosť Allstate Protection Plans tento týždeň otestovala tvrdenia spoločnosti Apple sériou kontrolovaných pádov a zistila, že iPhone SE tretej generácie sa skutočne zdá byť odolnejší ako predchádzajúci model. Aby toho nebolo málo, nový iPhone SE 2022 je takmer rovnako odolný ako iPhone 13.

SE prežil pád z výšky šiestich stôp (1,83 m) v teste pádu displejom nadol na chodník, pričom zariadenie skončilo len s drobnými odreninami a škrabancami. Rovnako to bolo aj v prípade iPhonu 13. Je však nutné dodať, že aj keď iPhone SE má tvrdšie sklo, nie je vybavený rovnakým predným sklom Ceramic Shield ako modely iPhone 13.

Zdroj: Allstate Protection Plans

Pri teste pádu na zadnú stranu, sklo iPhonu SE samozrejme prasklo. Je to pravdepodobne spôsobené tým, že nemá rovnakú plochú hliníkovú bočnicu ako iPhone 13. iPhone SE prežil test pádu z výšky bočnou stranou nadol rovnako len s drobnými škrabancami na hliníkovom ráme, čo ho opäť stavia na rovnakú úroveň ako iPhone 13.

Spoločnosť Allstate Protection Plans vykonala aj 30-minútový test ponorenia, aby skontrolovala odolnosť voči vode podľa normy IP67. Bez problémov vydržal 30 minút v hĺbke jedného metra a hoci hneď po vytiahnutí došlo k určitému stlmeniu zvuku, po hodine sa vrátil do normálu.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 vs iPhone 13 v porovnaní výkonu. Je procesor A15 Bionic v dostupnejšej verzii priškrtený?

Testy pádu sú variabilné a výsledky, ktoré sa nakoniec prejavia v reálnom svete sa môžu líšiť v závislosti od poškodenia. Tieto testy sú však do určitej miery subjektívne, nakoľko závisia od výšky pádu, povrchu, na ktorý iPhone spadne a uhla, pod ktorým smartfón narazí na zem. Napriek tomu je pozoruhodné, čo nový iPhone SE vydrží v porovnaní so svojimi drahšími kolegami.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -