Spoločnosť Apple dnes o 14:00 hodine (nášho času) spustila predobjednávky na svoj nový iPhone 15 (viac sa o ňom dočítate tu) a iPhone 15 Pro (viac sa o ňom dočítate tu) vo všetkých veľkostiach, pamätiach aj farebných prevedeniach. Prvé zariadenia sa ku zákazníkom začnú dostávať už 22. septembra 2023, no hovoríme skôr o šťastlivcoch, ktorí boli najrýchlejší.

Ak sa totiž pozrieme na oficiálny internetový obchod technologického giganta, rýchlo zistíme, že o zariadenia bol opäť obrovský záujem a čakacie doby nebudú trvať týždne, ale v niektorých prípadoch dokonca mesiace. Asi nie je veľkým prekvapením, že úplne najúspešnejším zariadením je v tomto prípade iPhone 15 Pro Max vo všetkých dostupných pamäťových prevedeniach.

Čakacie doby na toto zariadenie momentálne ukazujú 6 – 7 týždňov, čo znamená, že niektorí zákazníci sa ho dočkajú najskôr začiatkom novembra 2023. A pokiaľ budú s objednávkou váhať dlhšie, môžu to byť pokojne aj 2 mesiace! V posledných rokoch je to žiaľ relatívne bežné.

U ostatných iPhonov 15 sú časy dodania lepšie

iPhone 15
Zdroj: Apple

Naopak, lepšou správou je, že menší 6,1″ iPhone 15 Pro bude dostupný vo viacerých farebných prevedeniach a úložiskách ešte stále v priebehu 7 – 10 dní. Taktiež sa tu však našli prevedenia, pri ktorých hovoria dodávky o 2 – 3 týždňoch a ostatné verzie pravdepodobne tiež časom skĺznu ku takýmto hodnotám.

Najlepšie je na tom aj v roku 2023 ten najdostupnejší iPhone 15 a tiež jeho väčší braček iPhone 15 Plus. Nech už si vyberiete akékoľvek úložisko alebo farbu, budete mať vysokú šancu, že zariadenie získate presne o týždeň, 22. septembra 2023.

Ak však váhate nad tým, či sa viac, ako iPhone 15 / 15 Plus neoplatí radšej minuloročný iPhone 14 Pro / 14 Pro Max, viac sme sa tomu venovali v tomto článku.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dokonalá ručná práca. Takto vznikli AirPods z 18-karátového zlata
Môže ťa zaujímať
- Reklama -