Spoločnosť Apple dnes o 14:00 hodine (nášho času) spustila predobjednávky na svoj nový iPhone 15 (viac sa o ňom dočítate tu) a iPhone 15 Pro (viac sa o ňom dočítate tu) vo všetkých veľkostiach, pamätiach aj farebných prevedeniach. Prvé zariadenia sa ku zákazníkom začnú dostávať už 22. septembra 2023, no hovoríme skôr o šťastlivcoch, ktorí boli najrýchlejší.

Ak sa totiž pozrieme na oficiálny internetový obchod technologického giganta, rýchlo zistíme, že o zariadenia bol opäť obrovský záujem a čakacie doby nebudú trvať týždne, ale v niektorých prípadoch dokonca mesiace. Asi nie je veľkým prekvapením, že úplne najúspešnejším zariadením je v tomto prípade iPhone 15 Pro Max vo všetkých dostupných pamäťových prevedeniach.

Čakacie doby na toto zariadenie momentálne ukazujú 6 – 7 týždňov, čo znamená, že niektorí zákazníci sa ho dočkajú najskôr začiatkom novembra 2023. A pokiaľ budú s objednávkou váhať dlhšie, môžu to byť pokojne aj 2 mesiace! V posledných rokoch je to žiaľ relatívne bežné.

U ostatných iPhonov 15 sú časy dodania lepšie

iPhone 15
Zdroj: Apple

Naopak, lepšou správou je, že menší 6,1″ iPhone 15 Pro bude dostupný vo viacerých farebných prevedeniach a úložiskách ešte stále v priebehu 7 – 10 dní. Taktiež sa tu však našli prevedenia, pri ktorých hovoria dodávky o 2 – 3 týždňoch a ostatné verzie pravdepodobne tiež časom skĺznu ku takýmto hodnotám.

Najlepšie je na tom aj v roku 2023 ten najdostupnejší iPhone 15 a tiež jeho väčší braček iPhone 15 Plus. Nech už si vyberiete akékoľvek úložisko alebo farbu, budete mať vysokú šancu, že zariadenie získate presne o týždeň, 22. septembra 2023.

Ak však váhate nad tým, či sa viac, ako iPhone 15 / 15 Plus neoplatí radšej minuloročný iPhone 14 Pro / 14 Pro Max, viac sme sa tomu venovali v tomto článku.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple mení systém opravy Face ID. Po novom bude lacnejší a ekologickejší. Ako je to možné?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -