Ešte včera v noci sme priniesli informáciu o tom, že iPhone s Face ID budete vedieť odomknúť aj s rúškom. Ku novej funkcii pri tom nebude potrebné používať inteligentné hodinky Apple Watch. A aj keď je to vynikajúca správa, má jeden veľký háčik. Nová technológia nebude dostupná na každom iPhone.

Aby sme to upresnili, Face ID sa ma v prípade prepracovaného nastavenia sústrediť na oblasť vášho oka, ktorú neprekrýva rúško alebo respirátor. Toto miesto má podľa Apple jedinečné črty, vďaka čomu dokáže iPhone spoznať svojho majiteľa s vysokou presnosťou. Iste, nie je to také bezpečné ako klasické skenovanie tváre, no vzhľadom na aktuálnu pandémickú situáciu ide o výborný kompromis.

Ako to však už ale pri spoločnosti Apple býva, nič nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Najnovšie sa totiž ukázalo, že funkcia nebude dostupná na starších zariadeniach. Nehovoríme pri tom o zastaralom iPhone X alebo iPhone XS ale aj o iPhone 11, iPhone 11 Pro či iPhone 11 Pro Max.

Odomykanie iPhonu s rúškom cez Face ID bude fungovať len na iPhone 12 a novšom 

Macrumors

Na to aby ste svoje zariadenie mohli odomykať aj s rúškom na tvári budete potrebovať minimálne iPhone 12 alebo novší. Na starších generáciách sa vám v nastaveniach nezobrazí žiaden prepínač.

Pochopiteľne by sme v tejto chvíli mohli začať špekulovať, že Apple to urobilo naschvál – a možno by sme neboli ďaleko od pravdy. Treba ale myslieť na to, že samotný systém Face ID má od predstavenia pôvodnej verzie už 5 rokov a tak je pravdepodobné, že sa jeho hardvér postupom času vyvíjal a vylepšoval aby fungoval rýchlejšie a spoľahlivejšie.

Inými slovami, niektoré senzory v iPhone 11 možno nie sú dostatočne kvalitné na to, aby dokázali zachytiť aj detaily okolo oka rovnako, ako to vie Face ID v iPhone 12 alebo novších modeloch. Aktualizácia iOS 15.4 bude k dispozícii pre všetkých používateľov pravdepodobne za niekoľko týždňov alebo mesiacov. Ide doposiaľ o najväčší update iOS 15, aký Apple od jeho septembrového sprístupnenia verejnosti vydalo.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

V súčasnosti si môžete nainštalovať iOS 15.3, ktorý síce na prvý pohľad neprináša žiadne veľké novinky, no Apple ním opravuje zásadné bezpečnostné chyby, ktoré sa nachádzali v jadre systému. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.