Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov mobilných zariadení na svete a určite to nie je náhoda. iPhony spadajú do prémiovej triedy a každoročne si ich kupujú stovky miliónov zákazníkov. Aj preto firma nemôže nič podceniť a jej úlohou je používateľom každý jeden rok priniesť to najlepšie, čo je schopná ponúknuť. Presne takýmto produktom bude aj iPhone 16.

Je síce pravda, že Apple čerstvo predstavil len iPhone 15 a toto zariadenie sa najmä v drahších prevedeniach „Pro“ ešte ani nedostalo ku zákazníkom, pretože je oň obrovský záujem a čakacie doby dosahujú mesiace, no v Cupertine nemôžu zaspať na vavrínoch. Vývoj mobilných zariadení trvá sporadicky dva až tri roky, pričom počas posledných dvanástich mesiacov pred uvedením na trh sa už iba odlaďujú detaily a pripravujú dodávateľské reťazce.

No a presne v tomto štádiu sme pri iPhone 16 / 16 Pro, ktorý je už podľa všetkého z veľkej časti hotový a Apple už dokonca plánuje skúšobnú výrobu.

Zatiaľ nie je známe, ako bude toto zariadenie po dizajnovej stránke vyzerať, no predpokladá sa, že v porovnaní so súčasným iPhonom 15 sa toho zas až toľko nezmení.

Ako vizuálne zmeny prinesie iPhone 16 Pro? 

Tvary aj materiály by mali zostať rovnaké, pričom však Apple pravdepodobne prepracuje farebné kombinácie a pre prémiové modely „Pro“ pridá pod uzamykanie tlačidlo ďalšie tlačidlo s názvom Capture Button (určené na fotenie). Najväčšou zmenou potom prejdú uhlopriečky displejov.

Zatiaľ čo cenovo dostupnejší iPhone 16 a iPhone 16 Plus sa bude stále spoliehať na 6,1″, respektíve 6,7″ obrazovku, drahšie modely pre profesionálov iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max by už mali maž 6,3″ a 6,7″ OLED displej. Samozrejme opäť s podporou technológií ProMotion (120 Hz) či Always-on.

Taktiež sa očakáva, že iPhone 16 Pro Max dostane aj prepracovaný kamerový snímač, ktorý by konečne nemusel mať iba teleobjektív, ale aj periskop pre lepšie optické priblíženie.

Celkom dobre to znázorňuje koncept nižšie, o ktorý sa postaral YouTube kanál #ios beta news. Ak vás teda zaujíma, ako by mohol vyzerať iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max v roku 2024, pozrite si video pod týmto odstavcom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prečo som bez iPhonu stratený?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -