Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o tom, že spoločnosť Huawei plánuje okopírovať Dynamic Island, ktorý je dnes exkluzivitou pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Ak nás ale sledujete dlhšie, určite vám neuniklo, že ešte minulý rok sa čínska spoločnosť Realme pochválila, že aj ona vo svojich smartfónoch použije Dynamický Ostrov. A aj keď sme o tom odvtedy nič nové nepočuli, zdá sa, že výrobca to myslel úplne vážne. Téme sa venoval portál 9to5google.

Priamo generálny riaditeľ spoločnosti Realme Madhav Sheth totiž na svojom Twitteri zdieľal obrázok nového zariadenia Realme C-Series, na ktorom môžete vidieť Dyna… teda pardon, „Mini-Capsule“ vo vrchnej časti obrazovky. V praxi ide o funkciu, ktorá dokonalo kopíruje riešenie do spoločnosti Apple no prichádza s trochu iným názvom. Aké nápadité však?

Rovnako, ako iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max, aj zariadenie od Realme ponúka unikátny softvérový prvok, v ktorom je skrytá predná kamera. Zároveň je tiež plne interaktívny, vďaka čomu na tomto mieste môžete sledovať rôzne informácie.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Na videu pod týmto odstavcom uvidíte, ako Mini-Capsule interaguje po zapojení zariadenia na nabíjačku. Vyzerá to veľmi podobne, ako práve na iPhone.

CEO Realme svoj príspevok vymazal

Je zaujímavé, že aj keď sa CEO Realme s touto technológiou sám pochválil, po čase obrázky rýchlo vymazal zo svojho Twitter účtu. Ak ich tam teda budete hľadať teraz, už nebudete úspešní. Našťastie si ich ale všimol leaker @OnLeaks, ktorý sa o ne podelil so svetom.

Dynamic Island Android
Zdroj: 9to5mac

Uvidíme teda, ktorý čínsky výrobca okopíruje Dynamic Island, ako úplne prvý. Bude to podľa vás spoločnosť Huawei, Realme alebo niekto úplne iný?

A len tak mimochodom, ak už máte Android a chcete si Dynamic Island vyskúšať, nemusíte čakať na nové zariadenia. Existujú totiž špeciálne aplikácie, ktoré vám ho sprístupnia. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Najväčší slovenský operátor ruší poplatok za 5G sieť. Po novom sa na ňu pripojíte úplne zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -