Spoločnosť Samsung sa chystá zapracovať na lepšej podpore svojho softvéru pre mobilné zariadenia, čím sa prispôsobí stratégii spoločnosti Google poskytovať aspoň sedem rokov najnovších aktualizácií pre svoje zariadenia. Firma tým chce prekonať jeden z najsilnejších predajných argumentov spoločnosti Apple, ktorý sa už roky používa pri iPhone. Informuje o tom portál Androidheadlines.

Tento nový prístup, ktorý bol prvýkrát predstavený v prípade radu Pixel 8 od spoločnosti Google, sa bude uplatňovať na celý modelový rad Samsung Galaxy S24, ktorý zahŕňa modely S24, S24+ a S24 Ultra. Rozsiahly plán aktualizácií sa navyše nebude obmedzovať len na bezpečnostné záplaty, ale zahŕňať má aj vylepšenia funkcií a hlavné aktualizácie verzií operačného systému Android.

Uvedený vývoj by mohol ovplyvniť ďalších výrobcov, aby nasledovali tento trend, čo by mohlo viesť k novému štandardu v odvetví smartfónov. Apple ho presadzuje už roky, keď pre svoje iPhony ponúka päť, či pokojne aj šesťročnú podporu. V budúcnosti môže ísť o úplnú samozrejmosť aj na Androidoch.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Najnovší únik informácií od spoločnosti Samsung okrem iného naznačuje zmenu v ponuke funkcií Galaxy AI. Tie totiž zrejme nebudú zadarmo, ale používatelia si za ne neskôr zaplatia.

Po spustení predaja má byť technológia Galaxy AI bezplatná minimálne do roku 2025, no špekuluje sa, že Samsung by mohol zaviesť poplatky za niektoré pokročilé funkcie, čo je odklon od politiky spoločnosti Google, ktorá nič podobné neplánuje.

Viac o Galaxy AI sa dozvieme už čoskoro 

Samsung Galaxy S24 Ultra
Zdroj: X / @TheGalox_alt

Špecifiká tohto potenciálneho cenového   modelu, či už pôjde o predplatné alebo jednorazový poplatok, zostávajú nejasné. Odhalí nám ich teda až spoločnosť Apple na evente, ktorý sa bude konať už zajtra, 17. februára 2023.

Okrem toho by prístup k niektorým funkciám umelej inteligencie mohol vyžadovať prihlasovacie údaje k účtu Samsung, hoci podrobnosti o tom, ktorých funkcií sa to týka, zatiaľ neboli zverejnené. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver ešte doplníme, že na podobnej technológii už intenzívne pracuje aj spoločnosť Apple. Tá svoju prvú generatívnu umelú inteligenciu predstaví na WWDC 2024, keď uvedie na trh operačný systém iOS 18. Novinka by mala byť súčasťou Siri, no bližšie podrobnosti v tejto chvíli nepoznáme. Všetko teda ukáže až čas.

Prečítajte si tiež  Skvelé správy: Dodávky iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max sa rapídne zlepšili. Aj na Slovensku ich zoženiete skladom. Ukážeme vám kde

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -