Spoločnosť Samsung sa pred pár dňami rozhodla predstaviť nové smartfóny z modelovej rady Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold. Pri tejto príležitosti však firma odhalila aj trojicu nových tabletov Galaxy Tab S9, ktoré sú pripravené na boj so spoločnosťou Apple. Zariadenia majú jednu zaujímavú vlastnosť, s ktorou bude musieť prísť o pár rokov aj technologický gigant z Cupertina. Bude to mať povinné.

Všetky modely z radu Galaxy Tab S9 sa vyznačujú vynikajúcim výkonom, kvalitnými displejmi či zvukom a v neposlednom rade nízkou hmotnosťou, ako aj tenkou konštrukciou. Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť, základný 11″ Galaxy Tab S9 má hrúbku 5,9 mm a váhu len 498 gramov, drahší 12,4″ Galaxy Tab S9+ má hrúbku dokonca len 5,7 mm a váhu 581 gramov a vlajková loď 14,6″ Galaxy Tab S9 Ultra je s hrúbkou 5,5 mm najtenšia a váži 732 gramov.

Samsungu sa však napriek zredukovaným rozmerom podarilo do tabletov zakomponovať vodeodolnosť a to rovno s normou IP68. Len pre predstavu, rovnako vodeodolný je dnes aj iPhone od spoločnosti Apple.

Samsung odolnosť voči vode
Zdroj: Samsung

iPad musí byť do pár rokov taktiež vodeodolný 

Prečo však spoločnosť Apple bude musieť v budúcnosti taktiež predstaviť svoj vodeodolný iPad? Odpoveď je jednoduchá. Dôvodom sú nové pravidlá Európskej únie, ktoré nútia výrobcov, aby do svojich smartfónov, tabletov či počítačov pridali jednoduchú používateľsky vymeniteľnú batériu.

V EÚ si však uvedomujú, že niečo podobné v dnešnej dobe nie je jednoduché a mohlo by to poškodiť ochranu voči vode, ktorá je dnes v smartfónoch pomerne dosť rozšírená. Politici preto dospeli k názoru, že v takomto prípade sa na povinnosť bude vzťahovať výnimka.

Inými slovami, vyrobiť vodeodolný iPad bude pre spoločnosť Apple určite oveľa jednoduchšie, ako kompletne prepracovať jeho konštrukciu a vymyslieť spôsob, ako by si mohli používatelia sami vymeniť batériu. Skomplikovalo by to všetky procesy, zvýšilo váhu aj hrúbku zariadenia a pravdepodobne ohrozilo jeho odolnosť voči nárazom.

Reklama
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro má obrovský problém. Praská mu vonkajší displej
Môže ťa zaujímať
- Reklama -