Spoločnosť Samsung Electronics znovu získala trón na svetovom trhu so smartfónmi a predbehla Apple len štyri mesiace po tom, čo stratila prvenstvo. Tento opätovný vzostup je do veľkej miery zásluhou pôsobivých výsledkov najnovšej série Galaxy S24 s umelou inteligenciou, čo v pondelok potvrdili aj odborníci z odvetvia a najnovšie štatistiky. O téme informoval portál Koreatimes.

Po tom, čo Apple v septembri minulého roka predstavil iPhone 15, zaistil si obrovský úspech. Predaje jeho zariadení boli také silné, že za celý rok 2023 predal viac smartfónov, ako jeho najväčší konkurent z Južnej Kórei. V januári 2024 však Samsung predstavil sériu Galaxy S24 spolu s celým radom funkcií AI, vďaka čomu si získal ohromné množstvo nových zákazníkov. Potvrdila to aj štúdia známe analytickej spoločnosti Counterpoint Research.

Podľa nej sa totiž Samsungu podarilo predať vo februári tohto roka až 19,69 milióna nových smartfónov, vďaka čomu si zabezpečil 20-percentný podiel na globálnom trhu. Jeho hlavný konkurent z Cupertina však nijako výrazne neklesol.

Apple v tom istom období predal 17,41 milióna iPhonov, vďaka čomu dnes drží stále veľmi slušný 18-percentný podiel na trhu a predstavenie nových smartfónov zo série iPhone 16 má stále pred sebou. 

Samsung Galaxy S24 je citeľne lacnejší, ako iPhone 15

Trhoví analytici zdôrazňujú, že úspešné predajné stratégie spoločnosti Samsung na trhoch Spojených štátov aj Európy sú kľúčové pre opätovné získanie vedúceho postavenia na trhu.

Ku celej situácii mohol pomôcť aj fakt, že špičkový Samsung Galaxy S24 Ultra sa dá v súčasnosti kúpiť za rozumné peniaze. V čase uvedenia na trh štartoval na hranici 1 449 €, avšak dnes ho môžete mať po kliknutí na tento odkaz už za 1 090 €.

Len pre porovnanie, dnes už sedem mesiacov starý iPhone 15 Pro Max sa v čase uvedenia na trh predával za rovnakých 1 449 €, avšak po kliknutí na tento odkaz sa dá najlacnejšie získať za 1 175 €. To je výrazne vyššia cena u toho istého predajcu.

Samsungu sa darí v Európe ale aj v USA

Samsung Galaxy S24 Ultra
Zdroj: YouTube / Mrwhosetheboss / Unsplash / Zana Latif (úprava redakcie)

V Európe Samsung naďalej viedol s 34-percentným podielom na trhu, pričom výrazné zisky dosiahol aj v USA – na trhu, ktorému tradične dominuje spoločnosť Apple.

Trhový podiel spoločnosti Samsung v USA vyskočil z 20 % v januári na 36 % vo februári, zatiaľ čo podiel spoločnosti Apple v rovnakom období klesol zo 64 % na 48 %.

Napriek tomu, že spoločnosť Samsung v roku 2023 prvýkrát po 13 rokoch stratila vedúce postavenie na globálnom trhu v prospech spoločnosti Apple, strategické uvedenie radu S24 v januári tohto roku zmenilo pravidlá hry. Do konca februára predal technologický gigant celosvetovo 6,53 milióna kusov zariadení zo série Galaxy S24. To je obrovský úspech.

Prečítajte si tiež  Prvý skladací iPhone dorazí v roku 2024. Toto je všetko, čo o ňom vieme

Rad Galaxy S24 vyniká funkciami umelej inteligencie vrátane prekladu v reálnom čase do 13 jazykov počas hovorov a funkcie „Circle to Search“, ktorá umožňuje intuitívne vyhľadávanie na obrazovke.

Úspechu mohlo pomôcť aj to, že Samsung Galaxy S24 Ultra bol časopisom Consumer Reports ocenený za najlepší fotoaparát v smartfóne na svete, pričom získal vyššie skóre ako iPhone 15 Pro Max a upevnil konkurenčnú výhodu spoločnosti Samsung na trhu. Uvidíme, ako sa bude táto situácia vyvíjať ďalej. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -