Spoločnosť Apple predstaví svoj pripravovaný iPhone 14 / 14 Pro už o niekoľko dní na najdôležitejšej tohtoročnej konferencií. Ako naznačuje svetoznámy analytik Ming-Chi Kuo, toto zariadenie skutočne prinesie technológiu, o ktorej počúvame už niekoľko rokov. Reč je o satelitnej komunikácií, ktorá nedávno ukončila hardvérové testy a je pripravená na masové použitie.

Kuo sa domnieva, že Apple má vyladenú satelitnú komunikáciu do posledných detailov, no to, či ju použije v iPhone 14 závisí od toho, ako sa podarí spoločnosti doriešiť obchodný model spolu s operátormi.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Dokonca sa hovorí, že potrebný hardvér už obsahuje aj minuloročný iPhone 13, no samotná konektivita nebola implementovaná. To, či je to však pravda nedokážeme overiť a ani potvrdiť.

Kedy sa bude dať používať iPhone 14 ako satelitný telefón? 

iPhone 14 dátum predstavenia
Zdroj: Komunita

Satelitné pripojenie bude možné použiť v situáciách, kedy sa človeku nepodarí zachytiť mobilný signál. Zabudnite ale na to, že si prostredníctvom tejto technológie budete písať alebo volať so svojimi priateľmi. Aj keď to niekto možno tvrdí, všetko bude zo začiatku fungovať striktne na núdzové účely.

Ak sa ocitnete na nebezpečnom mieste, prípadne vás stretne živelná katastrofa, váš iPhone 14 alebo iPhone 14 Pro bude schopný odoslať textovú alebo hlasovú správu potrebným úradom. Novinka vám teda môže zachrániť život.

Prečítajte si tiež  Ukrajinci sledujú Rusov skrz ukradnuté AirPody. Pomáha im funkcia Find My

Podľa Kua spolupracuje spoločnosť Apple s operátorom Globalstar na tom, aby dávalo satelitné pripojenie zmysel aj z finančného hľadiska. Bližšie podrobnosti ale v súčasnosti nepoznáme. Budeme si teda musieť počkať na najočakávanejšiu tohtoročnú keynote, ktorá sa bude konať už siedmeho septembra.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -