Zariadenia s ohybným displejom boli ešte pred pár rokmi nepredstaviteľným kúskom technológie. Dnes sa však bežne predávajú a ponúka ich čoraz viac výrobcov s výnimkou spoločnosti Apple. Je síce pravda, že firma na ohybnom iPhone pracuje, no kedy sa dočkáme tohto zariadenia so skladacím displejom, je zatiaľ vo hviezdach. Máme pre to, ale plné pochopenie.

Spoločnosť Apple je preslávená tým, že svojim zákazníkom ponúka len špičkovú a odolnú technológiu. Pri skladacích zariadeniach je ale mnoho nástrah, kde môžu zlyhať. Nedávno sme si napríklad ukázali test, v ktorom pohorel Google Pixel Fold. Ak sa ho náhodou rozhodnete zatvoriť naopak, zaručene ho zničíte. Jeho pánt nie je vybavený ochranou.

Teraz si známy youtuber JerryRigEverything vzal do testu úplne inú skladačku. Ide o zariadenie Motorola Razr 40 Ultra, ktoré sa predáva za 1 199 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite aj za 1 149 €.

Telefón s ohybným displejom trpí na klasické problémy tohto typu konštrukcie. Spomeňme napríklad škrabance na flexibilnom paneli, ktoré sa objavujú až rekordne rýchlo.

Displej poškriabete nechtom. Nie je to však najväčší problém

Motorola Razr 40 Ultra
Zdroj: JerryRigEverything

Pre predstavu vám postačí predmet, ktorý je na Mohsovej stupnici označený číslom 2 z 10. V podstate to znamená, že ohybný displej na Motorole Razr 40 Ultra poškodíte aj obyčajným nechtom, čo je veľký problém.

Rovnako tak displej nedokáže dlhodobo odolávať ohňu a jeho flexibilná časť sa dokonca zdeformuje. Stále to však nie je najväčší problém tohto smartfónu.

Motorola Razr 40 Ultra zlyhala úplne inde, ako by ste očakávali 

Jerry sa totiž rozhodol, že na zariadení vykoná rovnaký test, v ktorom zlyhal Google Pixel Fold. Pokúsil sa ho teda ohnúť opačným smerom (proti pántu) aby zistil, či to smartfón vydrží. A aj keď bol s výsledkom spokojný, zrazu sa stalo niečo, čo absolútne nečakal.

Displej na vonkajšej strane praskol pod tlakom jeho prsta a doslova sa preboril do vnútra, pretože pod obrazovkou nebola žiadna výstuha.

Reklama

Riešenie od spoločnosti Motorola, je v tomto prípade dosť zvláštne a až nepochopiteľné. Ako poznamenal autor videa, s výsledkom by bol možno aj spokojný, keby ho na záver neprekvapilo toto negatívum.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Testovacie vozidlo spoločnosti Apple malo 27. septembra dopravnú nehodu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -