India je pre Apple obrovský trh, kde sa bude chcieť v budúcnosti presadiť rovnako ako v Číne. Postupne na tom pracuje a dokonca tu zavádza ďalšiu produkciu iPhonu. Jeden z dodávateľov práve ukončil skúšobnú prevádzku výroby.

Skúšobná výroba iPhonu v Indii bola úspešne dokončená.

Apple síce produkuje svoje smartfóny v Číne, nie je to ale jediná krajina. Medzičasom už firma spolu s dodávateľmi stihla vybudovať výrobné závody aj v Indii. Dôvodom sú vysoké clá na dovoz produktov a tým rapídne zvýšenie, už tak dosť vysokej ceny za tieto zariadenia.

Momentálne sa ku nám dostala informácia, že spoločnosť Wistron ukončila skúšobnú výrobu iPhonov. Výsledky sú podľa všetkého dobré. Nie je dokonca vylúčené, že niektoré zariadenia, ktoré tu budú vyrobené sa dostanú ďalej, napríklad na Európsky trh.

Tchajwanská spoločnosť začala s výstavbou nového závodu ešte v marci 2019. Evidentne šlo všetko podľa plánov, nakoľko ani nie za rok už počujeme o tom, že v nej bola spustená prvá, skúšobná výroba jablkového smartfónu.

Ako uviedol predseda Wistron Simon Lin, zo začiatku bude továreň produkovať predovšetkým lacnejšie modely. Konkrétne hovoril o iPhone 8. Keďže ale vieme, že jeho nástupca príde za 2 mesiace a ponesie názov SE 2 či iPhone 9, je pravdepodobné, že tu bude produkovaný neskôr aj ten.

iPhone SE 2
V krajine by mal byť produkovaný aj iPhone 9 – svetapple.sk

V Indii si idú staršie iPhony

Pre Wistron nie je India novou výrobnou krajinou. Už dnes tu má v Bengalure dva výrobné závody, kde sa produkujú lacnejšie modely. Malo by ísť o starší iPhone SE a iPhone 6S. Hoci sú globálne veľmi zastaralé, v Indii sa tešia veľkému úspechu. Môže za to ich prívetivá cena. Okrem samotného Wistronu v krajine operuje aj ďalší dodávateľ. Foxconn tu vyrába iPhone XR a zvažuje dokonca výrobu iPhonu 11 (čo zatiaľ ale nie je isté).

Na tejto krajine je zaujímavé to, že ide o druhý najväčší trh so smartfónmi na svete. Šokujúce je možno zistenie, že len približne 1 zo 4 obyvateľov takéto zariadenie aj naozaj má. Keďže má Apple nastavené cenovky tak ako má, je už asi ľahké pochopiť, prečo tu firma vyrába predovšetkým staršie modely. Uvidíme, ako sa jej bude dariť. Každopádne jej s plánmi pevne držíme palce!

iPhone XR
Skúšobná výroba iPhonu v Indii bola úspešne dokončená. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Na druhý pokus to nevyšlo. Vodeodolný iPhone s USB-C sa predal lacnejšie ako ten prvý!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.