Aj keď sa to nezdá, iPhone 16 sa čoraz viac blíži ku svojmu predstaveniu. Už za približne tri mesiace oficiálne uvidíme, ako toto zariadenie bude vyzerať a čo všetko ponúkne. Vďaka početným únikom z čínskych dodávateľských reťazcov však väčšinu podrobností vrátane finálneho vizuálu poznáme už dnes.

iPhone 16 ponúkne hliníkové telo, matné zadné sklo a ploché hrany s miernym zaoblením na krajoch, aby sa pohodlnejšie držal v ruke. Takisto sa môžeme tešiť na nový dizajn zadných fotoaparátov, ktorý bude viac pripomínať iPhone X, ktorým Apple zmenil dizajn svojich smartfónov ešte v roku 2017.

Na internete sa už dokonca objavilo aj porovnanie iPhone 16 vs. iPhone 15, v ktorom sa môžete pozrieť na to, ako budú vyzerať zmeny na úrovni dizajnu a rozmerov. Vo výsledku však zistíte, že tieto dva smartfóny sa medzi sebou pre bežného používateľa veľmi líšiť nebudú.

Späť však k téme. Ak sa už na tento smartfón tešíte a neviete sa dočkať prvej polovice septembra, kedy má byť predstavený, máme pre vás skvelú správu.

Skúsení grafici a dizajnéri z YouTube kanála 4RMD vytvorili kvalitný koncept a vizualizáciu, ktorá je spracovaná na profesionálnej úrovni a dokonca pôsobí skoro tak, ako keby za ňou stála priamo spoločnosť Apple. Nerobíme si srandu. Viac už uvidíte vo videu nižšie.

Hlavné novinky, ktoré prinesie iPhone 16:

  • Mierne prepracovaný dizajn
  • 48 Mpx ultraširokouhlý objektív
  • Dlhšiu výdrž batérie vďaka hustejším akumulátorom
  • 3 nm Procesor A18
  • Capture Button
  • Action button

Ak chcete dobrý iPhone, stačiť vám bude aj iPhone 15. Ešte k tomu ušetríte

Na záver ešte jedna dôležitá myšlienka. iPhone 16 príde na trh až za tri mesiace, pričom sa predpokladá, že bude štartovať na cene až 949 €, ale pokojne aj vyššej. Dôvodom je fakt, že za posledné roky spoločnosť Apple zásadne ovplyvnila inflácia či drahšia výroba.

Aj preto sa objavuje otázka, či sa vôbec oplatí čakať na iPhone 16. Fanúšikovia značky a technologickí nadšenci by vám povedali určite áno a my s nimi súhlasíme. Je to predsa iný pocit vlastniť ten najnovší hardvér, aký má Apple k dispozícii.

Každopádne, pokiaľ patríte medzi bežných používateľov, ktorí chcú spoľahlivý a rýchly smartfón s kvalitným fotoaparátom na 3 – 4 roky, bohato vám bude stačiť aj aktuálne najdostupnejší iPhone 15 z poslednej série. V čase uvedenia na trh sa predával za 949 €, ale dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite len za 704 €.

Prečítajte si tiež  Za toľkoto Apple vyrába iPhone 15: Budete zaskočení, o koľko narástla cena produkcie v porovnaní s minulým rokom

Ešte zaujímavejšou voľbou však pre vás môže byť prémiová verzia iPhone 15 Pro, ktorého cena klesla z pôvodných 1 199 € za základný model len na 935 €. To je ešte o čosi menej, než za koľko sa v septembri 2023 predával základný iPhone 15.

A ak by ste chceli najväčší a technologicky najviac vybavený iPhone 15 Pro Max, nezaplatíte zaň 1 449 €, ale len 1 099 €, čo je opäť obrovská úspora. Výhoda tohto modelu je tá, že je štandardne dostupný s väčším, až 256 GB úložiskom.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / The Tech Chap (snímka obrazovky)

To, ako sa rozhodnete už samozrejme nechávame na vašom uvážení. Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, či sa vám páči dizajn iPhonu 16, alebo si radšej plánujete zaobstarať minuloročné sériu. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -