Apple sa pomaly ale isto pripravuje na uvedenie modelového radu iPhone 16, ktorý dorazí už na jeseň 2024. Popri štandardných modeloch, ktoré sa takisto dočkajú niekoľkých vylepšení na úrovni dizajnu bude žiariť hlavne prémiová dvojica modelov iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max.

Verzie iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max dostanú okrem poriadnej výkonnostnej injekcie aj nové dizajnové prvky. Apple chce priniesť revolúciu v dizajne smartfónov použitím najtenších rámčekov na trhu, ktoré budú exkluzivitou pre tieto modely. Firma sa tak posunie ešte ďalej v porovnaní s predchodcami, ktorí taktiež dostali extrémne tenké rámiky.

iPhone 16 Pro prinesie najtenšie rámčeky okolo displeja na trhu

Hoci sú zmeny v dizajne opísané ako minimálne, nové modely iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max prinesú zväčšené displeje s uhlopriečkami 6,3 palca a 6,9 palca.

Pokiaľ sa tieto úniky stanú skutočnosťou, malo by to znamenať, že iPhone 16 Pro Max sa stane najväčším iPhonom v histórii spoločnosti.

iPhone 16 Pro temperované sklo
Zdroj: Majin Bu

Apple sa však nezameriava len na zväčšenie fyzických rozmerov, ale aj na zlepšenie vizuálneho zážitku prostredníctvom zmenšenia rámčekov. Podľa leakera Ice Universe, ktorý sa podelil o svoje zistenia na sociálnej sieti X, budú mať nové Pro modely najtenšie rámčeky na trhu, dokonca tenšie ako má Samsung Galaxy S24 Ultra.

Kľúčom k dosiahnutiu tohto cieľa by mala byť technológia známa ako BRS (Border Reduction Structure), ktorá umožňuje efektívnejšie rozloženie obvodov pod displejom. Práve vďaka tomu bude môcť iPhone 16 Pro priniesť ešte modernejší dizajn.

Apple sľubuje veľké zmeny v porovnaní so súčasnou generáciou

V minulom roku Apple zredukoval šírku rámčekov na modeloch iPhone 15 Pro vďaka technológii nízkotlakového pretlačovania (LIPO), čím dosiahol hrúbku rámčeka len 1,5 milimetra. Verzie iPhone 16 Pro a 16 Pro Max však posunú tento údaj ešte ďalej.

iPhone 16 Pro
Zdroj: X / AppleTrack

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro vs. iPhone 15 Pro: Porovnanie rozmerov a dizajnu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -