Spoločnosť Apple patrí medzi posledných veľkých výrobcov, ktorí ešte nepredstavili svoj skladací smartfón. Napriek tomu nie je tajomstvom, že na tomto zariadení v Cupertine intenzívne pracujú a zároveň skúmajú všetky možné technológie, ktoré súvisia so „skladacou“ obrazovkou. Mnoho fanúšikov spoločnosti Apple by už chcelo vidieť prvý iPhone Flip. Dnes vám ukážeme jeden koncept, ktorý ho perfektne znázorňuje. Dizajn ukradol od konkurenčného Samsungu.

O kvalitné vizualizácie sa tentokrát postaral YouTube kanál 4RMD. iPhone Flip by mal v očiach autorov konceptu vyzerať podobne, ako Samsung Galaxy Z Flip4, ktorý sa dá kúpiť na Slovensku už od 699 €. Dizajn je teda klasickým otváracím „véčkom“, ktoré ľudia používali pred zhruba 15 – 20 rokmi.

- Reklama -

iPhone Flip zobrazený v tomto koncepte má 6,8″ displej, dvojicu fotoaparátov na zadnej strane a taktiež druhý menší displej, ktorý dokáže zobrazovať informácie aj v čase, keď je telefón zavretý. Samotné tvary sú veľmi podobné, ako pri súčasnom iPhone 14, no pozorné oko si určite všimne jemne zaoblené hrany, s ktorými by mal prísť v roku 2023 iPhone 15 Pro.

iPhone Flip so skladacím displejom
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Nechýba tu ani Dynamic Island, USB-C pripojenie či najmodernejší procesor A17 Bionic, ktorý by mal hravo spustiť akúkoľvek aplikáciu bez námahy. iPhone Flip by mal mať tiež celodennú výdrž batérie na jedno nabitie a jeho cena by mohla v USA štartovať na hranici 1 099 $, čo by bolo v Európe zhruba 1 299 €.

A aj keď sa vám to môže javiť v tejto chvíli, ako silno nereálne, nezabúdajte, že spoločnosť Apple v posledných rokoch získala množstvo patentov, ktoré sa zaoberajú práve skladacím displejom, ako aj špeciálnym pántom v jeho konštrukcii. To určite nie je náhoda.

Loopi
REKLAMA

Rovnako tak už vznikli experimenty, v rámci ktorých dokázali nadšenci vyrobiť prvý iPhone so skladacím displejom a operačným systémom iOS. Viac informácií objavíte po kliknutí na tento odkaz.

Napíšte nám do komentára, ako sa vám takáto predstava skladacieho iPhonu páči. Chceli by ste, aby podobné zariadenie predstavila aj spoločnosť Apple alebo ste skôr verný klasickým plochým displejom? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

iPhone Flip so skladacím displejom
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -