Každému sa už stalo, že na obrazovke jeho iPhonu z posledných síl svietilo červené 1 % batérie. Pokiaľ máte po ruke nabíjačku, prakticky nič sa nedeje. Ak sa však nachádzate mimo nej a potrebujete byť na telefóne aktívni, vybitá baterka predstavuje obrovský problém. Našťastie existujú spôsoby, ako jej výdrž v iPhone predĺžiť. Dnes vám ukážeme jeden z tých, o ktorom skoro nikto nevie.

Samozrejme, pre dosiahnutie čo najdlhšej výdrže je potrebné v prvom rade aktivovať režim šetrenia batérie. Zariadenie v ňom zníži výkon, prestane sa venovať niektorým procesom, ktoré bežia na pozadí, v prípade novších modelov obmedzi obnovovaciu frekvenciu displeja a taktiež funkciu Always-on. Rovnako si môžete niektoré z týchto funkcií vypnúť aj manuálne. Napríklad spomenutý stále zapnutý displej nemusí vyhovovať každému a preto môže byť trvalo deaktivovaný.

Teraz sa však podarilo odhaliť, že veľkým „žrútom“ percent batérie je aj  funkcia, ktorá súvisí s vašim internetovým pripojením a nachádza sa v útrobách nastavení. Zaujímavé je, že ju má v základnom nastavení aktívnu skoro každý.

Táto funkcia vám potajomky vybíja iPhone. Nie každý ju potrebuje

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / Arthur Winer / SimplyPops (úprava redakcie)

Aby sme už nechodili okolo horúcej kaše, touto funkciou je takzvaný „Asistent Wi-Fi„. Moderné iPhony s najnovšími operačnými systémami sú ním vybavené preto, aby dokázal automaticky prepínať medzi Wi-Fi a mobilnou sieťou.

Aby sme to lepšie konkretizovali, niekdy sa stane, že spomínaná Wi-Fi sieť nefunguje celkom správne a beží na nej príliš pomalý internet. V takejto situácii zakročí práve Asistent Wi-Fi, ktorý zariadenie na krátko prepne na mobilné dáta (ktoré majú sami o sebe väčšiu spotrebu) a potom vás opäť napojí na Wi-Fi.

Problémom však je, že vás to stojí cenné percentná batérie a aby toho nebolo málo, týmto spôsobom prichádzate aj o značné množstvo mobilných dát. Len v našom prípade to bolo 7,7 GB. Veríme, že pre niekoho, kto má menší internetový balíček to môže byť problém.

Návod: Ako deaktivovať asistenta Wi-Fi na iPhone? 

Postup, ako deaktivovať túto funkciu je pomerne jednoduchý a zaberie vám to sotva niekoľko sekúnd.

  1. Otvorte si na svojom iPhone aplikáciu Nastavenia.
  2. Vyberte polžku Mobilné dáta.
  3. Prejdite na samý spodok ponuky a pri položke Asistent Wi-Fi deaktivujte zelený vypínač.
  4. Hotovo.

Poznámka: Funkcia je aktívna len vtedy, keď máte aktívne mobilné dáta. Pokiaľ máte mobilné dáta vypnuté, logicky sa nedá vypnúť. 

Pokiaľ teda chcete dosiahnuť čo možno najlepšie výsledky s výdržou batérie, pretože už máte starší iPhone s nižším zdravím, deaktivácia Wi-Fi asistenta vám môže pomôcť. Dajte nám vedieť do komentára, či už máte s týmto trikom skúsenosti. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Nový dátum vydania iPhone!
Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -