Pred pár týždňami sme napísali, že spoločnosť Apple stále trpí problémami v dodávateľských reťazcoch. V tomto prípade však nebol na vine koronavírus a ani nedostatok čipov ale príliš vysoké horúčavy, ktoré v Číne spôsobovali nedostatok elektrickej energie. Ako ale naznačuje portál iMore, s týmito komplikáciami je našťastie koniec.

Podľa zdrojov spoločnosti Nikkei Asia technologický gigant z Cupertina reštartoval produkciu svojich iPadov, ktoré niekoľko dní či dokonca týždňov neschádzali z výrobných liniek.

Aj to je dôvod, pre ktorý ich môže byť v nasledujúcich mesiacoch v niektorých verziách a prevedeniach nedostatok. Nemalo by ale ísť o nič drastické.

Dostupnosť nových iPadov môže byť horšia. Našťastie ich Apple predstaví neskôr ako obvykle

Koncept iPad 10. generácie spredu
Koncept iPad 10. generácie spredu (zdroj: MyDrivers)

V súčasnosti nie je známe, ktoré konkrétne iPady boli zastavením výroby dotknuté, no možnosti sú dve.

Buď to bola doterajšia generácia zariadení, ktorá bude v ponuke ešte zopár mesiacov, alebo ich nástupcovia, ktorí by sa mohli odhaliť na októbrovej alebo novembrovej Keynote. Na tej sa ukážu aj nové počítače Mac s výkonnejšími procesormi M2.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako iste viete, spoločnosť Apple plánuje v roku 2022 kompletne prepracovať základný iPad s 10,2″ displejom, ktorého 10. generácia by mohla byť oslavou výkonnejšieho procesora A14 Bionic, modernejšieho dizajnu a taktiež sofistikovaných technológií. Dúfajme, že jeho dostupnosť nebude vyššie uvedenými problémami ovplyvnená. To isté platí aj pre iPad Pro (11″ a 12,9″) s procesorom M2.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here