Spoločnosť Apple nám už na budúci týždeň predstaví úplne nový iPhone 15, ktorý prinesie prepracovaný dizajn a tiež vylepšený hardvér. Už dlhšiu dobu sa špekuluje nad tým, že by výrobca mohol do tohto modelového radu zakomponovať aj špeciálnu verziu „Ultra“, ktorá bude vychádzať z inteligentných hodiniek Apple Watch Ultra a mohla by ponúknuť niečo navyše. A aj keď sa nedávno zdalo, že by mohlo ísť o realitu, všetky tieto nádeje dnes ukončil prestížny analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

Ten totiž na svojom X (bývalom Twitteri) zverejnil príspevok, v ktorom poprel únik, o ktorý sa pred pár dňami postaral známy leaker Majin Bu. A aj keď sú obaja vo svojej brandži považovaní za veľmi presných, Mark Gurman má dlhodobo tie najlepšie informácie spomedzi všetkých leakerov. Jeho zdroje sa nachádzajú priamo v spoločnosti Apple a sám Gurman zverejňuje iba informácie, ktoré má nezávislé potvrdené. Inými slovami, v tomto smere dôverujeme práve jemu.

iPhone 15 Ultra mal byť pôvodne predstavený, ako špeciálny piaty model postavený priamo nad iPhonom 15 Pro Max. Zariadenie malo disponovať, ako jediné možnosťou 2 TB úložiska a tiež vylepšenými funkciami v rámci fotoaparátu či zvýšenou 8 GB RAM (namiesto 6 GB RAM). S tým však mala pochopiteľne narásť aj jeho cena.

Možno je aj lepšie, že iPhone 15 Ultra nepríde 

iPhone 15 Ultra unboxing
Zdroj: YouTUbe / 4RMD (úprava redakcie)

Pokiaľ by Apple skutočne predstavilo iPhone 15 Ultra, muselo by ho predávať ešte o 100 € drahšie, ako štandardný iPhone 15 Pro Max. A pokiaľ bude ten štartovať na čiastke 1 549 € alebo dokonca 1 649 €, šlo by o astronomickú sumu, ktorú by veľa používateľov za smartfón nebolo ochotných zaplatiť. Najmä nie v čase krízy.

Aj preto je možno lepšie, že spoločnosť Apple v roku 2023 predstaví len štyri nové modely a to iPhone 15 (6,1″), iPhone 15 Plus (6,7″), iPhone 15 Pro (6,1″) a iPhone 15 Pro Max (6,7″). Pri verziách Pro sa zákazníci musia pripraviť na nepríjemné zdražovanie.

Neznamená to však, že iPhone s označením „Ultra“ nikdy nepríde. Jeho debut sa už už dlhšie odhaduje na rok 2024, kedy síce nebude dostupný, ako piaty model, ale za to úplne nahradí iPhone 16 Pro Max, ktorý by mal navždy zaniknúť.

Apple chce mať podľa dávnejších informácií absolútnu vlajkovú loď, ktorá bude postavená aj nad štandardným „Pro“ modelom a zároveň by svojim názvom mohla konkurovať Samsungu Galaxy S24 / 25 Ultra. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to celé dopadne.

Prečítajte si tiež  Apple sa pripravuje na uvedenie iPhonu 15 už dnes, takmer rok pred jeho predstavením

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -