Spoločnosť Samsung predstavila novú vlajkovú loď Galaxy S23 v troch prevedeniach, ktorej hlavnou úlohou je konkurovať spoločnosti Apple a jej iPhonu. Ako sa však ukazuje, aj keď sú smartfóny po technickej stránke výborné, v zásadných veciach zlyhávajú. Ak si totiž kúpite základnú 128 GB verziu, ľahko sa môže stať, že polovicu úložiska budete mať plnú bez inštalácie jedinej aplikácie z Google Play. Téme sa venoval portál Sammobile.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

- Reklama -

Recenzenti z celého sveta chvália Samsung Galaxy S23 Ultra za výbornú výdrž batérie na jedno nabitie alebo absolútne fantastický fotoaparát, ktorý pravdepodobne prekonáva aj technológie, ktoré ponúka spoločnosť Apple vo svojom iPhone 14 Pro Max.

Taktiež sa však objavila kritika, ktorá sa týka nedostatočného výkonu upraveného procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, neprítomnosti avizovanej satelitnej komunikácie a po novom aj nezmyselnej správe úložiska, ktorá odkrojí z plnej pamäte pokojne aj polovicu miesta.

Samsung Galaxy S23 má v základe aj o 60 GB menej pamäte. Za všetko môže operačný systém 

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Samsung

Aby sme to upresnili, ak si kúpite nový Samsung Galaxy S23 v základnej 128 GB verzii, výrobca vám dodá zariadenie, ktorému bude chýbať cca 40 až 60 GB využiteľnej pamäte.

Tú celkom nelogicky obsadí operačný systém, pričom používateľ s tým nemôže nič urobiť – jedine si vybrať väčšiu a drahšiu verziu úložiska.

Samsung totiž do svojich nových vlajkových modelov pridáva hneď dve verzie mnohých apiek, ako napríklad prehliadačov. Na výber máte riešenie od výrobcu ale aj od spoločnosti Google (Chrome), ktorá je zmluvným partnerom Samsungu. Podobných prípadov je ale viac (napríklad Gmail, Netflix, LinkedIn a podobne) a ľudia kvôli tomu prichádzajú o nemalé množstvo gigabajtov v rámci systému, hoci tento „bloatware“ vôbec nepotrebujú.

Pri iPhone od Apple nič podobné nehrozí 

Samsung Galaxy S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / Booredatwork.com (screenshot / úprava redakcie)

Len pre porovnanie, náš redakčný iPhone 14 Pro Max s 256 GB úložiskom a operačným systémom iOS 16.2 má aktuálne k dispozícii pre systém len 9,59 GB miesta.

Pochopiteľne, tento údaj sa môže vplyvom používania lísť, pričom bežne štartuje na 7 GB a končí na cca 15 GB. Určite sa vám však nestane, že keď si kúpite 128 GB iPhone 14 v zľave za 789 €, od začiatku nebudete mať k dispozícii 40 až 60 GB voľného miesta.

loopi
REKLAMA

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto obmedzení vy. Príde vám v poriadku, že výrobca ukracuje používateľov o takéto množstvo miesta alebo by to robiť nemal? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -