Spoločnosť Apple má pred sebou možno najzaujímavejší rok vo svojej novodobej histórii. Technologický gigant z Cupertina nám už onedlho na WWDC 2024 predstaví operačné systémy iOS 18 či macOS 15, o ktorých stále počúvame, že dostanú po prvýkrát funkcie súvisiace s generatívnou umelou inteligenciou.

Aby ste sa v tom už nezačali strácať, rozhodli sme sa pre vás pripraviť jednoduché zhrnutie desiatich najdôležitejších funkcií, ktoré budú onedlho dostupne pre naše iPhony. S týmto zoznamom nám svojim spôsobom pomohol Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý sa v posledných mesiacoch postaral o obrovské množstvo únikov. A keďže vieme, že Gurman je vo svojich tvrdeniach veľmi presný, nebojíme sa mu dôverovať.

Ešte predtým, ako sa dostaneme ku samotnému zoznamu Gurman zdôrazňuje, že stratégia spoločnosti Apple v oblasti umelej inteligencie sa bude zameriavať na poskytovanie praktických nástrojov pre bežných používateľov, ktoré budú súčasťou natívnych apiek.

Aj preto sa s nimi v stretneme napríklad v Safari, vo Fotkách, v aplikácii Poznámky, ale aj Diktafón. Aby sme však nechodili okolo horúcej kaše, tu je sľubovaný zoznam.

TOP 10 AI funkcii, ktoré prídu v iOS 18

  1. Automatické retušovanie fotografií.
  2. Prepis hlasových poznámok.
  3. Navrhovanie odpovedí na e-maily a správy.
  4. Automaticky generované emotikony založené na obsahu správ používateľa, ktoré poskytujú úplne nové emotikony pre každú príležitosť nad rámec existujúceho katalógu.
  5. Vylepšené vyhľadávanie Safari na webe.
  6. Rýchlejšie a spoľahlivejšie vyhľadávanie v Spotlighte.
  7. Prirodzenejšie interakcie so Siri.
  8. Pokročilejšia verzia Siri navrhnutá pre Apple Watch, optimalizovaná pre „úlohy na cestách“.
  9. Inteligentné zhrnutia zmeškaných upozornení a jednotlivých správ, webových stránok, novinových článkov, dokumentov, poznámok a podobne.
  10. Nové vývojárske nástroje pre Xcode.

Umelá inteligencia, ktorá bude bežať priamo na zariadení 

iOS 18 iPhone
Zdroj: Unsplash / Abhijeet Barak (úprava redakcie)

Jednoduchšie AI funkcie, ktoré nebudú potrebovať extrémny výpočtový výkon mali byť navrhnuté tak, aby mohli fungovať výlučne na zariadení bez nutnosti pripojenia na internet.

Horšie to však bude pri náročnejších úlohách, pri ktorých platí, že sa budú musieť spoľahnúť na fungovanie prostredníctvom iCloudu. Spoločnosť Apple sa však v tomto smere pokúsi urobiť všetko pre to, aby maximalizovala ochranu osobných údajov.

Apple ukáže iOS 18 na úvodnom evente v rámci WWDC 2024. Ten sa bude konať 10. júna o 19:00 hodine nášho času. Všetko budete samozrejme sledovať aj monitorovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S23 je v zľave. Čo ponúka konkurent pre iPhone 14?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -