Ak je váš iPhone plný duplicitných kontaktov, ktoré nemáte čas vymazať, aktualizácia iOS 16 vám padne na úžitok. Nový operačný systém obsahuje špeciálnu funkciu na spájanie duplicitných kontaktov, ktorá raz a navždy vyrieši celý tento problém.

Ak máte v aplikácii Kontakty viac ako jednu kartu kontaktu pre tú istú osobu, aplikácia automaticky deteguje zhodu a upozorní vás na ňu. Rozhranie „Nájdené duplikáty“ sa nachádza v hornej časti aplikácie a ak naň ťuknete, aplikácia môže zlúčiť všetky duplicitné karty kontaktov do jednej.

Doteraz neexistoval spôsob, ako rýchlo spravovať duplicitné kontakty, takže nová funkcia by mala byť prínosom pre všetkých, ktorí sa s týmto problémom stretávajú.

A ak iPhone používate dlhšiu dobu, určite máte v zozname množstvo priateľov, obchodných partnerov či rodinných príslušníkov, ktorých ste si omylom uložili viackrát.

Je pri tom zaujímavé, ako sa spoločnosť Apple v iOS 16 snaží „upratať neporiadok“, ktorý má v iPhone takmer každý z nás. Súvisí to napríklad aj s funkciou zlučovania duplicitných fotografií, snímok obrazovky alebo videí. Vaše zariadenie vám vďaka tomu uvolní gigabajty voľného miesta, ktoré si môžete ušetriť napríklad na ďalšie zábery.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Návod: Apple vám ukáže, ako môžete na iPhone urobiť fotku s hlasovým povelom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here