Spoločnosť Apple predstavila úplne nový iPhone 15, ktorý síce pôsobí, ako doterajšie verzie, no pravda je taká, že jeho technológie a funkcie sú značne rozšírené. Zatiaľ čo základný iPhone 15 / 15 Plus sme rozoberali v tomto článku, o prémiovom iPhone 15 Pro / 15 Pro Max sa viac dočítate tu. Nikde sme však zatiaľ nerozoberali príslušenstvo, ktoré získate v krabici. A veru, že sa máme na čo tešiť.

Technologický gigant z Cupertina totiž konečne pochopil, že jeho aktuálne káble sú príliš neodolné, čomu sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku a zaslúžili by si zmenu. Niekoľko rokov nenápadne testoval nové riešenie tohto problému snáď pri všetkých ostatných produktoch a teraz prišiel konečne rad aj na iPhone. Zabunite na gumu či kaučuk. Nové USB-C káble sú opletené odolnejšou textíliou.

Jediné príslušenstvo, ktoré ešte nájdete v krabici zariadenia teda prešlo príjemnou inováciou, vďaka ktorej sa už nebude lámať tak ľahko, respektíve rýchlo ako sme na to boli zvyknutí doteraz.

iPhone 15 nabíjací kábel
Zdroj: Apple

Treba tiež zdôrazniť, že samotné opletané káble nie sú také dlhé, ako sa predpokladalo a namiesto 1,5 metra majú stále iba 1 meter. To je trochu škoda.

Rovnako sa nepotvrdilo ani to, že sa budú dodávať v špeciálnych farebných prevedeniach, spolu s jednotlivými farbami, v ktorých príde iPhone 15. USB-C kábel je vždy biely a Apple nemá ani na svojom e-shope možnosť nákupu inej verzie.

Na druhej strane nám, ale zmena materiálu bohato stačí a sme radi, že aj keď to spoločnosti Apple trvalo poriadne dlho, konečne sme sa tejto inovácie dočkali.

iPhone 15
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tim Cook sľubuje, že iOS 18 prepíše históriu vďaka umelej inteligencii
Môže ťa zaujímať
- Reklama -