Ako píše agentúra Bloomberg, spoločnosť Apple plánuje v roku 2022 vyrobiť približne 220 miliónov kusov nových iPhonov. Ide tak o výrobný cieľ, ktorý sa v porovnaní s rokom 2021 príliš nezmenil. Vzhľadom na aktuálnu situáciu na trhu je to ale dobrá správa.

Technologický svet totiž aktuálne trpí obmedzeniami v dodávateľských reťazcoch, ktoré spôsobuje opakovaná nákaza ochorenia COVID-19. Situáciu navyše nezlepšuje ani aktuálna vojna na Ukrajine, ktorú pred troma mesiacmi vyvolala Ruská federácia. Práve z týchto krajín pochádza množstvo nerastných surovín, ktoré momentálne chýbajú.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktoré dorazili do Apple CarPlay spolu s iOS 15

Spoločnosť Apple mala svojim dodávateľom zadať objednávku na 220 miliónov iPhonov, čo je o niečo nižší cieľ, než očakávali analytici a odborníci.

Pôvodné odhady totiž hovorili o objednávke vo výške až 240 miliónov kusov iPhonov, pričom hlavným „ťahúňom“ mal byť iPhone 14 v štyroch samostatných prevedeniach. Jeho predstavenie sa očakáva v septembri 2022, avšak z dôvodu obmedzení sa môže presunúť až na október.

iPhone 14 bude zrejme meškať 

Ružovo to navyše nevyzerá ani s jeho dostupnosťou, pretože jeden z modelov má kvôli COVIDU-19 až 3 týždňové meškanie. Je teda vysoko pravdepodobné, že sa aj v roku 2022 bude opakovať scenár z roku 2021 a 2020, kedy sa niektoré verzie iPhonu po predstavení na Slovensku prakticky nedali zohnať a dostali sa ku ním len šťastlivci, ktorí si ich stihli predobjednať alebo „ulovili“ jeden zo skladových kusov.

Prečítajte si tiež  iMessage na Androide? Apple naznačuje, že áno. Dôvodom je zrejme Európska Únia

Problémy pri výrobe sa navyše začínajú prejavovať aj pri iných produktoch od spoločnosti Apple. Doba dodania niektorých počítačov Mac sa totiž predĺžila až na niekoľko týždňov. Opäť to súvisi s vyššie spomínanou pandémiou.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -