Pravdepodobne nie je prekvapením, že niektoré zahraničné portály špekulujú nad zakomponovaním procesora M1 do tohtoročnej generácie iPhonu 13. S podobnou informáciou nedávno prišiel aj Screenrant.com, ktorého tvrdenie sa rozhodol preveriť jeden z najuznávanejších leakerov súčasnosti.

Jon Prosser (presnosť 78,6 %) vo svojej nedávnej show FPT prezradil, ako to bude s procesorom v iPhone 13. Ak ste sa tešili na super-výkonný čip, ktorý dnes nájdeme aj v MacBooku Air/Pro 13″ alebo iPade Pro 2021, zrejme vás sklameme. M1-tka sa sem podľa Prosserových zdrojov nedostane.

- Reklama -

Leaker sa na to opýtal priamo človeka, ktorý mu často sprostredkováva informácie zo spoločnosti Apple. Jeho reakcia bola jasná a tak sa v iPhone 13 máme tešiť maximálne na procesor A15 Bionic. Ten Apple použije aj v iných produktoch, ako napríklad v iPade Air piatej generácie a podobne.

Procesor M1 by bol v iPhone 13 zbytočný

Ak ste zostali z tejto informácie smutní, určite to netreba považovať za zlú správu. Procesor M1 má v prvom rade taký vysoký výkon, že pri použití v iPhone ani nedáva zmysel. Áno, mohli by ste si tu zahrať niektoré hry v nádhernej grafike, no pravdepodobne bude celý potenciál zabíjať operačný systém iOS a jeho obmedzené možnosti.

Oveľa rozumnejšie bude vyvinúť dokonalo prispôsobený čip A15 Bionic, ktorý sa môže zameriavať na vyšší výkon v oblasti GPU ale aj CPU. Povedzme si na rovinu, že už súčasný čip A14 bionic je široko-ďaleko najvýkonnejším mobilným procesorom spomedzi konkurencie a aj tak sú rozdiely pri praktickom využití iba minimálne.

Nechceme samozrejme predbiehať a všetko staviať len na jednu kartu. 1 z 5 únikov od Jona Prossera nie je pravdivý a mohol by to byť práve tento. Na strane druhej sa však s jeho odpoveďou stotožňujeme a veríme, že pre spoločnosť Apple nie je výhodné, aby do iPhonu 13 pridávala počítačový čip.

Nie, ani v iPade Pro zatiaľ nebude mať také široké využitie ako v Macu. Jediným riešením bude masívne prepracovaný operačný systém iPadOS 15, no toho sa dočkáme až na WWDC 2021. Nechajme sa prekvapiť, čo nám Apple ukáže…

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S. Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.