Spoločnosť Apple minulý rok zásadne aktualizovala svoj najmenší iPad mini, ktorý dostal prepracovaný edge-to-edge displej. No a hoci to prakticky všetkých fanúšikov potešilo, jeho majitelia už takí nadšení nie sú.
Dôvodom je takzvaný želé efekt, ktorý sa objavuje pri rýchlejšom scrollovaní (napríklad internetových stránok). Niektorí majitelia tabletu sa dokonca rozhodli za tento prešľap technologického giganta žalovať. Je to preto, lebo chybu neuznáva v rámci reklamácií. Uvedenej téme sme sa do hĺbky venovali v tomto článku.
Aby sme boli presnejší, jeden zo žalobcov tvrdí, že želé efekt spôsobuje „ohýbanie, krútenie, rozmazávanie textu a obrázkov“, kvôli čomu je zariadenie prakticky nepoužiteľné. Nie je ale sám, nakoľko sa k nemu pridávajú aj ďalší majitelia iPadu mini.
Želé efekt spôsobuje dokonca aj zdravotné problémy!
Tí sa snažia tomuto tabletu pripísať zdravotné problémy ako sú kinetóza, nevoľnosť, vracanie či migrény. Aj keď sa tomu možno ťažko verí, nedá sa tvrdiť, že by nemohli mať pravdu. Aj preto sa tu rysuje pomerne zaujímavé súdne konanie.
Spoločnosť Apple sa vo svojom oficiálnom stanovisku ešte dávnejšie vyjadrila, že želé efekt nepovažuje za chybu. Podľa nej ide o klasický jav 60 Hz LCD displeja a používatelia sa s ním môžu stretávať aj pri iných produktoch. Koniec koncov, podobná technológia sa nachádza aj v iPade Air či základnom 10,2″ iPade.
Uvidíme, aké bude mať celá táto situácia rozuzlenie, no už teraz je jasné, že jablková spoločnosť z toho nemusí vyviaznuť úplne bez ujmy.
Zákazníci sa totiž cítia byť oklamaní a samozrejme chcú z najhodnotnejšej technologickej spoločnosti na svete, ktorá nedávno dosiahla trhovú kapitalizáciu na úrovni 3 biliónov dolárov vysúdiť čo najviac peňazí. Uvidíme, či sa im to podarí!
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?