Spoločnosť Apple nám už o pár dní predstaví úplne nové Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2 a takisto Apple Watch Pro. Nové verzia zariadenia by mala priniesť väčšie telo s novým odolnejším dizajnom a takisto niekoľko hardvérových vychytávok, ktoré lacnejšie modely nebudú mať k dispozícii. A aj keď to znie skvele, jedna vec sa vám na Apple Watch Pro páčiť nebude.

Ako naznačil známy leaker UnclePan na čínskej sociálnej sieti Weibo, najdrahšia verzia hodiniek by mala okrem satelitného pripojenia priniesť aj úplne nové remienky s prepracovaným upínacím mechanizmom.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

To však znamená, že nebudú kompatibilné so staršími remienkami, ktoré sme používali na všetkých doterajších generáciách Apple Watch.

Apple používa jeden patent už viac ako sedem rokov

Apple Watch Series 7 a výdrž batérie
Apple Watch Series 7 majú celodennú výdrž. Zázraky teda nečakajte (foto: SvetApple.sk)

Hoci sa technologická spoločnosť údajne snažila, podľa leakera jej hranatejší dizajn zariadenia jednoducho nedovolil, aby sa doň dali implementovať remienky, ktoré boli vyvíjané pre zaoblenejšie modely.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Veď treba si uvedomiť, že tento patent sa používa už od roku 2015, kedy prišli na trh vôbec prvé Apple Watch s 38 a 42 mm displejom.

Apple Watch Series 3 ako voľba rozumom v roku 2019.Dnes sú k dispozícii najmodernejšie Apple Watch Series 7 s 41 mm a 45 mm displejom a remienky je stále možné používať naprieč všetkými predošlými generáciami.

Uvidíme teda, s akým riešením prídu Apple Watch Pro a do akej miery bude nová veľkosť remienkov problematická. Teoreticky sa totiž môže stať, že dizajn bude napokon kompatibilný, no do ponuky pribudnú širšie remienky pre najväčší, až 47 mm model. Tie logický nebude možné používať na menších 45 mm, 44 mm a 42 mm verziách.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -