Hoci je súčasná situácia na celom svete mimoriadne vážna, nezasahuje všetky technologické odvetvia. Aj keď sme už písali o katastrofálnom dopade koronavírusu (COVID-19) na predaje smartfónov, MacBook a iPad ostávajú medzi zákazníkmi stále veľmi populárne.

Koronavírus (COVID-19) nemá negatívne dopady na predaje MacBooku a iPadu.

Dnes sa objavila informácia o tom, že záujem o kúpu iPadu či MacBooku je stále vysoký. Hoci je súčasná situácia na trhu (po ekonomickej stránke) mimoriadne zlá, ľudia sa evidentne stále viac snažia pracovať z domu, na čo potrebujú kvalitný hardvér. Aj preto možno Apple urýchlene predstavilo iPad Pro a MacBook Air, spoločne s Macom mini za výhodné ceny.

Informácie z dodávateľského reťazca hovoria dokonca o tom, že spoločnosti, ktoré sa starajú o výrobu Magic Keyboard (nožnicový systém) obdržali ponuku, na zvýšenie výroby z pôvodného plánu zo strany Apple.

To neznamená nič iné ako to, že ľudia tieto zariadenia nakupujú naozaj vo veľkom a Apple potrebuje nasýtiť dopyt dostatočným počtom kusov na skladoch. Nožnicový systém klávesnice nájdeme v MacBooku Pro 16″ a po novom aj MacBooku Air 13″. Do verzie MacBook Pro 13″, sa dostane neskôr v tomto roku.

Uvidíme, ako sa bude celá situácia s koronavírusom (COVID-19), vyvíjať naďalej. Už teraz je jasné, že ju pocíti skoro každý jeden z nás a tak isto aj najväčšie a najsilnejšie spoločnosti na svete.

Napríklad také Apple, má aktuálne problémy s výrobou, predajom a záujmom o produkty. Tak isto zamestnanci pracujú v núdzovom režime, z domu. Držme si teda palce, nech sa z toho všetci v čo najkratšej dobe dostaneme a dokážeme nečakanú pandémiu prekonať.

Apple predstavilo nový MacBook Air
Koronavírus (COVID-19) nemá negatívne dopady na predaje MacBooku a iPadu.
Prečítajte si tiež  iOS 13.5.1 vs. iOS 13.5 - na niektorých zariadeniach došlo k spomaleniu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.