Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov počítačov na svete a hoci sú jej zariadenia preslávené ako relatívne drahé, v jej portfóliu nájdete aj dostupné modely, ktoré ponúkajú špičkový výkon za rozumnú cenu. Presne takýmto počítačom je aj Mac mini s procesorom M2, ktorý teraz kúpite za extrémne výhodnú cenu. Má moderný dizajn, špičkový hardvér a samozrejme operačný systém macOS.

Aby sme vás uviedli do deja, procesor M2 má v tomto prípade konfiguráciu 8-jadrového CPU a až 10-jadrového GPU. Výrobca uvádza, že ponúka o 20 % vyšší výkon v porovnaní s procesorom M1. Taktiež tu nájdete operačnú pamäť RAM s kapacitou 8 GB. To nie je síce najviac, no vďaka platforme SoC ide podľa predstaviteľov Apple o ekvivalent 16 GB RAM. Pri bežnej prevádzke nižšiu operačnú pamäť nepocítite. Mac mini M2 vám naopak umožní pracovať s dokumentami, prezerať internetové stránky, sociálne siete, ale aj vykonávať náročnejšie procesy, ako sú úprava fotiek, strihanie videí či dokonca práca v 3D programoch.

Najlepšia je však cena tohto počítača. Zatiaľ čo predošlá verzia s procesorom M1 sa v čase uvedenia na trh predávala za relatívne výhodných 799 €, výrobca pri nástupcovi túto čiastku paradoxne znížil len na 699 €. Pri spoločnosti Apple ide o dosť nezvyčajný krok. Navyše, po kliknutí na tento odkaz môžete Mac mini M2 kúpiť už za 670 € s DPH, vďaka čomu ešte veľmi slušne ušetríte. A to sa z nášho pohľadu mimoriadne oplatí.

Mac mini
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad (úprava redakcie)

Ako sme už naznačili vyššie, okrem špičkového hardvéru sa môžete tešiť aj na veľmi výkonný softvér v podobe operačného systému macOS. Taktiež si môžete sami vybrať, aký budete používať monitor, klávesnicu či myš. Ak by ste si napríklad kúpili prakticky dvojnásobne drahší iMac 24″, pravdepodobne by ste zostali pri príslušenstve od Apple. Niektorí iní výrobcovia vám, ale vedia poskytnúť lepšie technológie za rozumnejšie ceny. Spomenieme napríklad klávesnicu MX Keys od Logitech a myš M720 Tiathlon od toho istého výrobcu, alebo 34″ 2K monitor od Philips (346P1CRH), ktorý má 100 Hz. Sami v redakcii máme s týmito výrobkami dobré skúsenosti.

Ak sa vám teda Mac mini s procesorom M2 zapáčil a chcete inovovať svoj hardvér, jeho nákupom určite neurobíte krok vedľa. Práve naopak. Toto zariadenie vás prekvapí svojou jednoduchosťou, rýchlosťou a tiež vysokým výkonom. A nakoľko si ho môžete po kliknutí na tento odkaz kúpiť už za 670 €, z nášho pohľadu je to ideálna voľba na domáce, študentské ale aj kancelárske použitie. Rozhodnutie však nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nástroj, pomocou ktorého chce zmieriť šírenie COVID-19

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -