MacBook Pro 2016 s TouchBarom je fantastický produkt, ktorý človek možno môže odôvodnene kritizovať kvôli pomeru cena-výkon a tiež preto, že nie je úplne prispôsobený pre prácu profesionálov. Pre bežných ľudí je to však dokonalý počítač a TouchBar, čo je vlastne dotykový OLED pásik na vrchnej časti klávesnice je geniálny gadget, ktorý dosť pomáha ovládaniu. MacBooky ale mali zo začiatku predaja problémy s baterkou. Po novej aktualizácii MacOS Sierra 10.12.12 to je ale vraj oveľa lepšie!

Baterka vraj „fixnutá“

Baterka na novom počítači MacBook Pro 2016 dostala zo začiatku predaja poriadnu kritiku. Apple sľubovalo výdrž klasických 10 hodín, ako nájdeme pri každom počítači Mac, ale realita bola okolo polovice či dokonca len tretiny z tejto kapacity. To sa samozrejme majiteľom počítača za pomaly $2000 nepáčilo a na internete sa začali objavovať sťažnosti, no a Applu zase reklamácie. Samozrejme, nebolo to až také horúce ako sme písali a údajný problém mala spôsobovať vstavaná grafická karta.

- Reklama -

Apple ešte v utorok vydalo novú aktualizáciu pre svoj počítač, v ktorej sa rozhodlo chybu riešiť. V podstate bol teda postup rovnaký, ako sme očakávali, nakoľko nám prišlo divné, že by išlo o inú, ako softwérovú chybu. Otázne ale je či aktualizácia aj niečomu reálne pomohla. Ako sa ukazuje, pravdepodobne áno. V počítač by mal po novom vydržať v nečinnosti približne 6 týždňov, doteraz batéria uvádzala len 4 týždňe, čo je v podstate tretinový rozdiel.

dsc_6611

Súčasná výdrž

Dôležitejšie ale je, koľko vydrží pri práci, no aj v tomto smere máme pomerne presné údaje. Podľa informácií sme sa opäť dostali niekde na hodnotu 9-10 hodín, čo je presne hodnota, ktorú spomína aj Apple vo svojich propagačných materiáloch a na internetových stránkach. Samozrejme, pri náročnejších grafických procesoch baterka vydrží menej. K takémuto procesu môže patriť aj napríklad sledovanie Facebooku cez Google Chrome, čo je celkom prekvapivé (poučenie, treba používať klasické Safari).

Doteraz MacBook udával hodnotu 7-9 hodín, čo je dvojhodinový rozdiel už sám o sebe. Apple okrem iného odstránilo aj indikátor výdrže baterky, čo je podľa nášho názoru pomerne nelogický krok, ale možno sa onedlho do operačného systému opäť vráti.

Uvidíme, či sa budú problémy objavovať aj naďalej, no aspoň z časti ich už firma vyriešila. Teraz už len počkať na najnovšie reakcie publika, ktoré reálne tento počítač používa a pracuje s ním každý jeden deň. Tiež by sa mohlo objaviť aj nejaké to videjko, prípadne obrázky, ktoré nám prezradia viac o skutočnej výdrži po aktualizácii. My samozrejme budeme všetko ohľadom tejto témy sledovať aj naďalej a rovnako tak ťa budeme aj informovať. Dúfajme, že sa ti článok páčil, ak áno, podpor ho lajkom, prípadne zdieľaním na Facebooku, veľmi nám tak pomôžeš a rozšíriš ho ďalej do sveta! 🙂

dsc_6617

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.