MacBook Pro 13″ s procesorom Apple Sillicon M1 a jeho cena

Apple predstavilo vylepšený MacBook Pro 13″, ktorý pracuje na ARM platforme Apple Sillicon. Nový čip M1 obsahuje množstvo benefitov, ktoré zužitkuje bežný spotrebiteľ ale aj profesionál.

Len tak pre predstavu, v porovnaní s predchodcom má až 2,8x výkonnejšie CPU a 5x výkonnejšiu GPU. Náročnejšie procesy ako strihanie 4K videa, hranie hier, práca v profesionálnych programoch a mnoho iného, nebudú robiť žiadne problémy.

Počítač sa dočkal prepracovaného displeja, ktorý podporuje P3 farebné spektrum a takisto vylepšenej Face Time kamery (stále žiaľ iba 720p). Uhlopriečka sa nezmenila a zachovala rozmer 13,3″ palca. MacBook Pro 13″ si môžete zakúpiť v rôznych farbách a konfiguráciách.

V tej najvyššej ponúka až 2TB SSD úložiska. Základná operačná pamäť RAM predstavuje 8GB, no viete si zakúpiť aj 16GB verziu. Na rozdiel od MacBooku Air 13″ je tu prítomná iba jedna verzia čipu Apple Sillicon M1. Ponúka 8-jadrové CPU a 8-jadrové GPU.

Nižšie uvedené ceny pochádzajú z rakúskeho Apple Online StoreSlovenské ceny sa môžu mierne líšiť v závislosti od predajcu, no bavíme sa maximálne o desiatkach eur (vždy sú takmer rovnaké).

Cenník

  • MacBook Pro 13″ s 256GB SSD od 1 449€
  • MacBook Pro 13″ s 512GB SSD od 1 679€

Najdrahšia konfigurácia počítajúca so 16GB RAM a 2TB SSD úložiskom vás bude stáť cca 2 599€. Bližšie informácie ohľadom dostupnosti prinesieme v nasledujúcich hodinách alebo dňoch. Nový MacBook Pro 13″ bude mať na Slovensku medzi prvými autorizovaný predajca m:zone. Sledujte jeho stránku a zostaňte naladení!

Prečítajte si tiež  MacBook Pro 13" s čipom M2. Toto sú jeho oficiálne slovenské ceny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.