Mobilný operátor 4ka sa počas tohto roka sústredil predovšetkým na pokrývanie obcí a miest na Strednom a Východnom Slovensku, medzi ktoré patria aj obľúbené turistické destinácie ako Východná, Dolný Kubín, Važec, Oravský Podzámok, Rajecké Teplice či Bardejovské Kúpele.

V súčasnosti 4ka uvádza, že jej rýchlu 4G sieť chytí už viac ako 85 % populácie slovenskej republiky, takže problémy s pripojením by vám nemali robiť vrásky na čele. V minulosti bol tento operátor často kritizovaný práve kvôli nedostatočnému pokrytiu, čo sa ale v poslednej dobe mení.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Okrem toho 4ka po Bratislave a časti Banskej Bystrice začiatkom apríla pokryla najmodernejšou 5G sieťou aj mesto Trnava. Viac sa ku tejto téme vyjadril Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilné služby 4ka:

„Neustále sa snažíme vylepšovať pokrytie našou rýchlou 4G sieťou, ktorou už pokrývame viac ako 85% obyvateľstva. Tento rok sme postavili nové vysielače, ktorými sme pokryli desiatky nových lokalít na celom Slovensku. Okrem toho sme spustili aj 5G sieť v Trnave a zároveň zahusťujeme a vylepšujeme našu existujúcu sieť, keď sme na viacerých vysielačoch nasadili technológiu Massive MIMO 4×4, ktorá umožňuje smartfónom dosahovať ešte vyššie prenosové rýchlosti mobilného internetu,” 

Operátor 4ka počas mesiacov január až jún 2022 pokryla svojou 4G sieťou nasledujúce obce a mestá:

Cinobaňa, Závadka nad Hronom, Huncovce, Jakubany, Drienov, Gbely, Tulčík, Záhradné, Pitelová, Trnavá Hora, Zemianska Olča, Tôň, Stránske, Rajecké Teplice, Ivanka pri Dunaji, Vlčkovce, Opoj, Budča, Ubľa, Neded, Vlčany, Helcmanovce, Važec, Hybe, Východná, Dolný Kubín – Bziny, Breza, Ťapešovo, Chrenovec – Brusno, Lipník, Jalovec, Oravská Jasenica, Ťapešovo, Oravský Podzámok, Liptovská Osada, Liptovská Lužná, Považská Bystrica – Považská Teplá, Tekovská Breznica, Orovnica, Bystrany, Hincovce, Tlmače, Malé Kozmálovce, Nový Tekov, Kolinovce, Kalinovo, Veľká Ves, Turie, Bardejov – Bardejovské Kúpele.

4ka má problémy so spoločnosťou Apple. Klientom však ponúka fantastické ceny 

Zdroj: Apple / 4ka (úprava redakcie)

Pred niekoľkými mesiacmi sme vás informovali, že slovenský operátor 4ka má problémy s americkou technologickou spoločnosťou Apple. Celá kauza sa týka podpory 5G pripojenia zo siete 4ka na iPhonoch, ktoré cupertinská firma odmieta schváliť bez toho, aby operátor nakúpil tisíce iPhonov a predal ich svojim zákazníkom. Schvaľovací proces by za normálnych okolností mohol trvať mesiace, no takto to môžu byť aj roky.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Za zmienku tiež stojí, že 4ka je podľa slovenského regulačného úradu jeden z najvýhodnejších mobilných operátorov na Slovensku. Pokiaľ hľadáte dostatok internetu, volaní a SMS správ za rozumnú cenu, možno, že vás jeho ponuka osloví. Viac sa už dozviete na oficiálnych internetových stránkach.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -