Pokiaľ sledujete TV a počuli ste o boji o české TV stanice, ktorý aktuálne prebieha medzi slovenskými operátormi, máme pre vás zlé správy. Ako informuje portál FonTech, Telekom na svojich platformách oficiálne zruší dve české TV stanice. Dobrou správou ale je, že zákazníci nevyjdú naprázdno. Dočkajú sa náhrady.

Telekom sa týmto krokom, ako druhý slovenský operátor, pridal ku spoločnosti Orange, ktorá podobný krok urobila ešte začiatkom roka. Dôvodom bol tlak, ktorý na ňu vyvíjali skupiny JOJ a Markíza. Len minulý týždeň sme vás pri tom informovali o predžalobnej výzve, ktorú Orange poslal svojim konkurentom. Jej cieľom bolo, aby taktiež vypli české TV stanice.

Dnešný krok zo strany spoločnosti Telekom zákazníkov určite nepoteší, no spoločnosť mala na svoje konanie určite dosť silný dôvod. Po novom teda môžete zabudnúť na populárne kanály Prima ZOOM a Prima MAX, ktoré boli aj v našich končinách veľmi obľúbené.

Telekom prinesie náhradu 

Dobrou správou ale je, že Telekom prinesie náhradu v podobe novej slovenskej TV stanice JOJ svet a kanála Spark TV. O prvej TV stanici sme vás informovali len nedávno. Bude sa zameriavať na dokumentárne filmy a jej veľkou výhodou bude slovenský dabing. Navyše sa tu neobjavia staršie dokumenty, ako z roku 2014.

Spark TV sa zameriava prioritne na históriu a prírodu, no diváci tu uvidia aj aktuálnejšie témy. Taktiež ide o dokumentárny kanál. České TV stanice Prima ZOOM a Prima MAX skončia v ponuke už čoskoro, 15. augusta 2023.

Uvidíme, ako na tento krok zareagujú ostatní TV operátori. Minimálne jeden zahájil oficiálny boj za zachovanie českých TV staníc. Je ním spoločnosť UPC, ktorá nechce podľahnúť tlaku zo strany JOJ či Markízy a po novom ani spoločnosti Orange. Situáciu budeme sledovať a o všetkom vás včas informovať. Dajte nám vedieť do komentára, či vám bude Prima ZOOM a Prima MAX chýbať. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Netflix a jeho cena na Slovensku. Koľko aktuálne stojí populárna streamoavacia služba a aké sú možnosti predplatného?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -