Len nedávno sme vám priniesli správu o tom, že najväčší slovenský operátor Orange zvýši ceny za svoje mobilné služby, internet a televíziu. Táto zmena sa bude týkať všetkých zákazníkov, pričom dôjde aj k prepracovaniu jednotlivých paušálov, služieb a plánov. No a keď zdražuje jeden, je pravdepodobné, že sa rovnakou cestou vyberie aj druhý. Podľa zistení redakcie Žive, budú v dohľadnej dobe zdražovať aj niektorí ďalší slovenskí operátori.

Najväčším problémom je podľa vyjadrení samotných operátorov rekordná inflácia a takisto stále rastúca cena energií. Prevádzka služieb stojí viac a tak sa logicky zvyšuje aj ich cena. K operátorom, ktorí by už čoskoro mohli zvýšiť svoje ceny patrí napríklad UPC, Canal+ či O2.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Túto možnosť však podľa Žive nevylúčil ani populárny mobilný operátor 4ka a Antik to už dokonca oficiálne avizoval (na august).

Telekom prekvapil 

Logo Telekom
Telekom

Je zaujímavé, že napríklad Slovak Telekom, ktorý takisto vníma zvýšené vstupné náklady na prevádzku v súčasnosti neuvažuje o zvýšení cien svojich paušálov, internetu a televízie. Na strane druhej, ako sme to mohli vidieť v uplynulých dňoch, táto situácia sa môže kedykoľvek zmeniť.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Dá sa teda predpokladať, že v najbližších dňoch, týždňoch a mesiacoch, si Slováci začnú priplácať za rôzne služby viac peňazí než doposiaľ. Zdražovanie sa našťastie pohybuje v čiastkach na úrovni jednotiek EUR. Tak či onak to však nie je príjemné.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -