VÚB banka, člen skupiny Intesa Sanpaolo, upozorňuje, že aktuálne do popredia vstupuje nový typ podvodov, ktorý prebieha prostredníctvom prihlasovania sa cez internetový vyhľadávač Google.

Po zadaní kľúčových slov v prehliadači spojených so službami alebo produktami VÚB (ako napríklad „vub ib“, „vub banking“, „vub quatro“ a podobne), môže používateľom spomedzi prvých vyhľadaní naskočiť reklamný odkaz, ktorý ich následne presmeruje na podvodnú stránku online bankovníctva.

- Reklama -

Následne vyplnením prístupových práv do internetového bankovníctva a vyplnením údajov o karte, ich môžu podvodníci pripraviť o finančné úspory. Preto si treba dávať pozor, na aký odkaz ľudia klikajú a kam vpisujú svoje údaje. Stále platí, že jediná overená cesta, ako sa do internetového bankovníctva VÚB banky prihlásiť, je oficiálna stránka www.vub.sk.

URL adresy pre online bankovníctvo sú výlučne:

https://nib.vub.sk alebo https://ib.vub.sk.

Okrem toho stále prebiehajú aj klasické phishingové útoky prostredníctvom podvodných SMS a e-mailov. Ako tieto podvody vyzerajú nájdete na: https://vub.sk/phishing.

Ak niekto takúto správu obdržal, nesmie na ňu reagovať a je potrebné, aby ju vymazal. Ak už svoje údaje zadal, bezodkladne sa musí obrátiť na Kontaktné centrum 0850 123 000 (+421 2 4855 59 70 zo zahraničia).

Netreba zabúdať, že banka nikdy nežiada údaje o platobnej karte prostredníctvom e-mailu, SMS ani telefonicky. Viac info nájdete aj na stránke www.bezpecnenakupy.sk.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -