VÚB banka, člen skupiny Intesa Sanpaolo, upozorňuje, že aktuálne do popredia vstupuje nový typ podvodov, ktorý prebieha prostredníctvom prihlasovania sa cez internetový vyhľadávač Google.

Po zadaní kľúčových slov v prehliadači spojených so službami alebo produktami VÚB (ako napríklad „vub ib“, „vub banking“, „vub quatro“ a podobne), môže používateľom spomedzi prvých vyhľadaní naskočiť reklamný odkaz, ktorý ich následne presmeruje na podvodnú stránku online bankovníctva.

Následne vyplnením prístupových práv do internetového bankovníctva a vyplnením údajov o karte, ich môžu podvodníci pripraviť o finančné úspory. Preto si treba dávať pozor, na aký odkaz ľudia klikajú a kam vpisujú svoje údaje. Stále platí, že jediná overená cesta, ako sa do internetového bankovníctva VÚB banky prihlásiť, je oficiálna stránka www.vub.sk.

URL adresy pre online bankovníctvo sú výlučne:

https://nib.vub.sk alebo https://ib.vub.sk.

Okrem toho stále prebiehajú aj klasické phishingové útoky prostredníctvom podvodných SMS a e-mailov. Ako tieto podvody vyzerajú nájdete na: https://vub.sk/phishing.

Ak niekto takúto správu obdržal, nesmie na ňu reagovať a je potrebné, aby ju vymazal. Ak už svoje údaje zadal, bezodkladne sa musí obrátiť na Kontaktné centrum 0850 123 000 (+421 2 4855 59 70 zo zahraničia).

Netreba zabúdať, že banka nikdy nežiada údaje o platobnej karte prostredníctvom e-mailu, SMS ani telefonicky. Viac info nájdete aj na stránke www.bezpecnenakupy.sk.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  POZOR: iOS aj Android sú v ohrození kvôli týmto 200 aplikáciam s malvérom. Možno ich používate aj vy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here