Už v roku 2021 sa objavili špekulácie o tom, že Elon Musk pracuje na svojom vlastnom mobilnom zariadení, ktoré by mohlo niesť označenie Tesla Phone a bolo by konkurentom pre iPhone, Samsung, Xiaomi či iných globálnych výrobcov. A aj keď to niekomu môže prísť absurdné, zdá sa, že keby takýto produkt prišiel na trh, mohol by mať obrovský úspech. Potvrdil to najnovší výskum spoločnosti Addictivetips.

Ten sa vykonával v USA, pričom sa ho zúčastnilo viac ako 1000 respondentov rozdelených v pomere 50 / 50 podľa toho, či používali iOS alebo Android. Prvou zaujímavosťou, ktorá sa v tomto prieskume podarila zistiť bolo, že až 94 % ľudí používajúcich iPhone sú verní svojej značke smartfónu, oproti 80 %, ktorí sú verní svojmu Androidu.

Taktiež sa ukázalo, že pri manažéroch je až o 33 % vyššia pravdepodobnosť, že budú používať zariadenie od spoločnosti Apple. Navyše až 63 % z nich si lepšie rozumie so zamestnancami a kolegami, ktorí vlastnia rovnakú značku.

Prieskum zašiel dokonca až do takých detailov, ako je čas strávený pred obrazovkou. Podarilo sa napríklad zistiť, že majitelia iPhonov trávia na displeji svojich zariadení v priemere až o 15 dní v roku viac, ako tí, ktorí vlastnia Android.

Elon Musk môže mať s vlastným smartfónom úspech

Čo je však oveľa zaujímavejšie, spoločnosť Addictivetips sa nesústredila len na platformy iOS a Android ale do svojich výskumných otázok zakomponovala aj otázky, ktoré sa týkajú generálneho riaditeľa spoločnosti Twitter Elona Muska.

Práve tomu sa veľké technologické spoločnosti minulý rok vyhrážali (najmä Apple), že pokiaľ nebude jeho Twitter spĺňať podmienky používania, môže byť vymazaný z internetových obchodov App Store či Google Play.

Zdá sa však, že ak by Apple vymazalo Twitter zo svojej platformy, strelilo by si do svojho vlastného kolena. Až 60 % používateľov iPhonov by totiž v takomto prípade radšej prešlo na Android.

Loopi Banner
REKLAMA

My len poznamenáme, že Twitter je v USA extrémne populárny a pre tamojších používateľov predstavuje niečo podobné, ako u nás Instagram alebo Facebook. Niet sa teda čomu čudovať, že si ľudia bez tejto sociálnej siete nevedia predstaviť svoj každodenný život.

Až 82 % iOS používateľov by prešlo na Tesla Phone

Tesla Pi Phone
Zdroj: ADR

Ešte zarážajúcejším zistením bolo, koľko ľudí by prešlo na Tesla Phone, keby ho Elon Musk predstavil v najbližšej dobe. Až 83 % majiteľov Androidov odpovedalo, že by toto zariadenie vyskúšalo a pri Apple to bolo celkom prekvapivo skoro rovnako, konkrétne 82 %.

Prečítajte si tiež  iPhone, ako termínál? Apple zavádza v prvej krajine EÚ svoju revolučnú funkciu Tap to Pay

Na druhej strane však títo ľudia zrejme nepredpokladali, že telefón od Elona Muska bude bežať na operačnom systéme Android a nie na svojom vlastnom riešení. Dajte nám vedieť do komentára, ako by ste sa rozhodli vy. Skúsili by ste telefón od Elona Muska, alebo vás takáto vidina vôbec neláka?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -