Po tom, čo Rusko napadlo Ukrajinu, sa začalo ukazovať, že jeho vojaci robia mnohé taktické chyby. V súčasnosti sa stále tvrdo bojuje na východe krajiny a akékoľvek ukončenie konfliktu je v nedohľadne. Rusom pravdepodobne nepomáha ani to, že o sebe dávajú Ukrajincom veľmi dobre vedieť. Nedeje sa to však len cez satelitné snímky.

Na sociálnej sieti Twitter sa nedávno objavil príspevok od používateľa so pseudonymom Dr Mike Martin, ktorý nám všetko vysvetľuje. Jednoduchá mapa poukazuje na intenzitu využívania ruských SIM kariet, ktoré sa v roamingu nachádzajú na Ukrajine.

Človek by si možno povedal, že krajina s jednou z najväčších armád sveta bude používať sofistikovaný systém komunikácie, ktorý je veľmi náročné vystopovať. Ukazuje sa však, že ruská komunikačná bezpečnosť je na veľmi biednej úrovni a samotní vojaci skrz svoje telefóny pomerne presne zdieľajú polohu.

Ukrajinským vojakom tak zjednodušujú úlohu v plánovaní taktiky pri útokoch, pomocou ktorých sa ich snažia vytlačiť preč zo svojho územia.

Prečítajte si tiež  Rusko sa snaží obchádzať sankcie. Pripravuje šedý dovoz produktov, ktorý sa má týkať aj Apple

Netreba pritom zabúdať, že ruskí vojaci sa už viackrát „vyznamenali“. Nedávno sme napríklad písali o Ukrajincovi, ktorému vrámci rabovania ukradli bezdrôtové slúchadlá AirPods.

Pohotový fanúšik spoločnosti Apple si však uvedomil, že toto zariadenie môže sledovať skrz platformu Find My. Následne teda poznal polohu ruských vojakov, ktorú mohol poskytnúť médiám.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -