Kríza s nedostatkom čipov a problémom s dodávaním zariadení je často skloňovanou témou poslednej doby. Spoločnosť Foxconn, najväčší dodávateľ pre Apple dnes oznámila, že nedostatok komponentov, ktorý v posledných dvoch rokoch obmedzoval dodávky zariadení teraz vykazuje známky zmiernenia.

Prečítajte si tiež  Technologická kríza naberá na obrátkach. Okrem čipov chýba aj kvalifikovaná pracovná sila

V prvom štvrťroku 2022 vraj podľa dodávateľov dochádza k výraznému zlepšeniu dostupnosti súčiastok. Celkové obmedzenia dodávok by sa mali zmierniť v druhej polovici roka,čo by malo výrazne prispieť k vyrovnaniu dopytu s ponukou. Zatiaľ čo spoločnosť TSMC vyrába čipy navrhnuté na mieru spoločnosti Apple, gigant z Cupertina je ešte stále závislý od mnohých štandardných priemyselných čipov, napríklad pre riadenie napájania.

Ovládače displeja a čipy pre napájanie patria medzi komponenty, ktoré obmedzujú výrobné kapacity Apple. Ich počet sa síce stále drží v negatívnych číslach, no s postupujúcim časom nedostatok nie je až tak priepastný.

Foxconn Apple

Toto oznámenie je potenciálne povzbudivým signálom v celom technologickom výrobnom odvetví. Napriek tomu si však nesmieme nasadzovať ružové okuliare. Spoločnosť TSMC varovala, že dodávky čipov zostanú do určitého množstva obmedzené počas celého roka 2022. Hlavní dodávatelia ako Foxconn a TSMC plánujú v budúcnosti udržiavať väčšie zásoby, aby zabezpečili bezpečnosť dodávok aj v prípade výpadkov.

Už o pár týždňov by sme sa mali dočkať predstavenia prvých tohtoročných Apple produktov, ktoré dorazia vo forme iPhonu SE 3 a iPadu Air 5. generácie. Následne sa Apple chce vytasiť s niekoľkými ďalšími počítačmi Mac a samozrejme novými iPhonmi 14, ktoré dorazia klasicky na jeseň. Na ktorý produkt z jablkového portfólia sa tešíte najviac vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -