Spoločnosť Foxconn, tchajwanský zmluvný dodávateľ Apple a výrobca iPhonu plánuje expandovať aj do sveta výroby automobilov.
Firma navrhla a vyvinula vlastnú modulárnu platformu pre elektrické vozidlá a v súčasnosti je v procese uzatvárania zmlúv so spoločnosťami Fisker a Lordstown Motors na produkcii vozidiel v USA.
Vlastná automobilová značka Foxconnu ponesie názov Foxtron a jej dizajn sme mohli vidieť začiatkom týždňa v Taiwane, kde sa odprezentoval na sedane, mestskom SUV a taktiež autobuse.
Foxconn spolupracoval s legendárnou Pininfarinou
Jedno z týchto vozidiel, konkrétne sedan označený ako Foxtron Model E bol navrhnutý známym talianskym dizajnovým a karosárskym štúdiom Pininfarina, ktoré je presláveným autorom mnohých úspešných vozidiel.
Spomeňme si napríklad na Ferrari F40, Peugeot 406 Coupe, Ford Focus CC, Honda Beat či Maserati Quattroporte.

A ak vás zaujímajú technické špecifikácie tohto nádherného vozidla, mali by ste vedieť, že Foxtron model E ponúka pohonný systém s výkonom 750 koní, čo stačí na zrýchlenie z 0-100 km/h za 2,8 sekundy.
Dojazd by mal potom činiť cca 600-650 kilometerov avšak Foxconn sa nezmienil, aký cyklus pri jeho výpočte používal.
Na záver výrobca prezradil, že Model E môže byť prvým, ktorý sa začne predávať aj mimo Taiwanu. Jeho cena by v USA mohla štartovať na úrovni 40 000 $, avšak stále hovoríme len o základnej verzii a navyše zrejme bez dane. Top prevedenie môže byť teoreticky aj dvojnásobne drahšie.
Napíšte nám do komentára, ako sa vám páči toto vozidlo. Boli by ste ochotný jazdiť v takomto elektromobile alebo ste verní skôr spaľovacím motorom? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

