Home Blog Page 2602

Nový patent, ktorý sa týka SmartCoveru!

Smart Cover - svetapple.sk
Smart Cover - svetapple.sk

Apple spolu s iPadom predstavilo vo svete aj veľmi populárny kryt, ktorý poznáme pod názvom SmartCover. Aj keď nie celkom chráni šasi zariadenia, ochráni displej pred nepríjemnými poškrabaniami či pádmi, ktoré často dopadajú katastrofálne. Apple sa rozhodlo, že tento kryt alebo možno lepšie povedané obal, vylepší a tak si podalo nový patent! 

Čiastočné ovládanie!

Nový patent od spoločnosti Apple popisuje to, ako by sme omnoho jednoduchšie mohli ovládať naše iPady v budúcnosti pokiaľ by sme používali púzdro SmartCover. Každý z nás, kto toto púzdro niekedy používal bude určite súhlasiť, že pri niektorých úkonoch, ako napríklad púšťanie hudby by nemuselo byť vôbec potrebné odkrývať celý SmartCover, ale stačila by len jeho časť, ktorá by nám umožnila dostať sa do jednoduchej ponuky, vďaka ktorej by sme mohli meniť songy, interpretov či zvyšovať alebo naopak znižovať hlasitosť. Zároveň by sa tu mohol nachádzať aj informačný panel, ktorý by nám ukazoval napríklad dátum, čas, akcie či hudobný prehrávač. Aj keď ide o hlúposť, myslíme si, že by sa niečo podobné do iPadu jednoznačne hodilo. Uvidíme teda, či táto nová technológia zobrazenia jednoduchšieho menu zostane len na papieroch alebo ju niekedy uvidíme aj v sériovej podobe. Každopádne, mohlo by to byť veľmi užitočné no nie? 🙂

Apple iPad a nový  SmartCover patent! - svetapple.sk
Apple iPad a nový SmartCover patent! – svetapple.sk
Apple iPad a nový  SmartCover patent! - svetapple.sk
Apple iPad a nový SmartCover patent! – svetapple.sk

Na evente od Microsoftu bolo viacej OS X ako Windowsu!

Apple Logo
Zdroj: Unsplash / Aditya Joshi

Microsoft nám včera predstavil dlho očakávanú novinku, ktorá je všeobecne známa ako Windows 10. Tento nový operačný systém si získal okamžite svoje publikum a my musíme povedať, že vďaka jeho novinkám to bolo maximálne oprávnené. Každopádne, na predstavovaní to nevyzeralo celkom tak, že by novinári používali zariadenia spoločnosti Microsoft ale naopak sa to v sále hemžilo „Jablkami“!

Sála plná Jabĺk!

Nie, samozrejme nemyslíme tie jablká, ktoré bežne konzumujeme ale naopak tie, o ktorých píšeme. Hovoríme konkrétne o Macoch, ktorým na zadnej strane svieti logo spoločnosti Apple a ako sa na včerajšom evente ukázalo, medzi novinármi sú MacBooky veľmi obľúbené. Ich množstvo v sále totiž výrazne predbehlo množstvo konkurenčných počítačov a tak mohol včerajší event pripomínať „Jablkový sad“, veď čo vám budeme rozprávať, pozrite sa sami!

Ako spraviť z iPhonu 6, Xiaomi Mi Note? Postačí panvica!

iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 - svetapple.sk

Xiaomi je spoločnosť, ktorá je dobre známa ako čínsky Apple, keďže všetky jej produkty majú nejakú charakteristickú črtu, ktorú prevzali práve z iPhonu, poprípade z iPadu. Každopádne, s týmto faktom sa tak nejako musíme zmieriť a zároveň sa musíme zmieriť s ďalšou vecou, ktorá sa týka spoločnosti Xiaomi. Keby nebolo dizajnu Apple, pravdepodobne by ani zďaleka nebol tam kde je. Dnes si v spoločnosti robia z dizajnu iPhonu doslova srandu!

Ako spraviť z Apple Xiaomi? Zoberte panvicu!

Zdá sa, že vo vedení spoločnosti Xiaomi si dali vážne záležať na tom, aby sa pomocou jednej reklamy naozaj zviditeľnili vo svete a práve preto sa rozhodli, že pôjdu proti Apple. Vlastne nie tak celkom proti samotnej spoločnosti ale skôr proti jej vystupujúcej šošovke fotoaparátu, ktorá sa nachádza na zadnej strane iPhonu 6. Práve tá bola terčom kritiky, no stihli sme si na ňu už celkom zvyknúť. Samotný CEO čínskeho giganta sa rozhodol, že nám ukáže jednoduchú cestu, ako spraviť z iPhonu 6, Xiaomi Mi Note. Návod je pomerne jednoduchý. Zoberte do ruky panvicu. a trikrát po sebe silno buchnite po fotoaparáte na iPhone 6. Potom zariadenie zoberte do ruky a zistíte, že vlastne držíte Xiaomi Mi Note. Čo poviete? Áno je to proti Apple ale ide o zaručene kreatívny spôsob, ako sa zviditeľniť vo svete!

Apple okopírovalo zadok PS Vite!

Zdroj: Apple

Playstation Vita je tu snami už nejaký ten piatok, no mnohí z vás určite ani nevedeli, že sa na jeho zadnej strane nachádza dotyková plocha, ktorou sa dajú ovládať hry. Priznávame, že príliš hier ju nevyužívalo, pretože vývojári na prítomnosť danej plôšky akosi zabudli. Každopádne dnes prichádza patent od Apple, ktorý by ju mohol premeniť na takú mini revolúciu v mobilnom hraní!

iPad ako hracia konzola

Tí, ktorí majú iPad určite vedia, že toto zariadenie neslúži len na prezeranie Facebooku či iných webových lokalít ale dá sa využiť aj na mnohé iné aplikácie. Medzi ne samozrejme patria aj hry z AppStore, ktoré dokážu tento fantastický tablet premeniť na skutočnú hernú konzolu! Aj keď hry na ňom stále nedosahujú kvalitu tých počítačových či konzolových, v dnešnej dobe ich slušne dobiehajú a podľa nás je len otázkou času, kým hranie na konzolách či počítačoch úplne zanikne a nahradia ho hry z našich zariadení. To si, zdá  sa, uvedomili aj v Apple a dali si patentovať úplne novú technológiu, vďaka ktorej bude možné iPad ovládať aj zo zadnej strane. Táto technológia síce nie je nová, no dobre, je prakticky totožná s tou, ktorú ponúka PS, no Apple ju umiestnilo predsa ináč. Nenachádza sa totiž na celom zadnom tele zariadenia ale len na jeho rohoch, čo by mohlo umožňovať pohodlnejšie ovládanie hier s tým, že by ste sa nedotýkali displeja. Pokiaľ by teda Apple niečo podobné predstavilo aj v iPade, mohlo by opäť ujsť konkurencii v mobilnom hraní hier, čo poviete?

Edward Snowden – nepoužívam iPhone!

Edward Snowden
Zdroj: Unsplash / Random Institutr

Edward Snowden je v technologickom svete pomerne dobré známy najmä pre jeho bývalé zamestnanie v NSA a tým,že sa rozhodol, že objasní nekalé praktiky tejto Národnej Bezpečnostnej Agetnúry v USA v boji proti terorizmu. Podľa slov Snowdena, nepoužíva iPhone z jedného jediného dôvodu, nie je to bezpečné!

Nepoužívam iPhone (ale ani Android)

Edward Snowden dnes prezradil, že používanie mobilných zariadení od spoločnosti Apple jednoducho nie je bezpečné. Podľa neho sa v samotnom iOS nachádza špeciálny software, ktorý sa v prípade potreby automaticky samovoľne zapne a vaše zariadenie začne o vás zbierať rôzne informácie, o čom vy vlastne ani neviete. Toto určite nie je dobrá reklama pre Apple a najmä nie p, keď to prehlásil niekto, kto pracoval dávnejšie pre NSA. Každopádne sám Snowden používa len veľmi jednoduchý mobilný telefón a teda nepoužíva ani Android. Prečo mu teda nedôveruje? No, pravdepodobne videl, čoho je samotná Americká Národná Bezpečnostná Agentúra schopná a aké informácie dokáže od používateľov získať. Každopádne, proti NSA vzniklo aj zoskupenie technologických spoločností RGS, ktoré nesúhlasí s praktikami NSA a nachádza sa v ňom aj samotné Apple či Google. O tom, či teda Apple naozaj sleduje naše smartfóny (alebo lepšie povedané NSA) sa asi v dohľadom čase nedozvieme. Každopádne, pokiaľ nie ste teroristom, ktorý chc práve spáchať nebezpečný útok na nejakú svetovú metropolu, myslíme si, že nie je dôvod na obavy!

Vieme kedy bude predstavený Samsung Galaxy S6!

Zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung je jednoznačne spoločnosťou, ktorá si v prípade svojej tohtoročnej vlajkovej lode nemôže dovoliť žiadnu chybu a tak si dáva „načas“ aj s jej predstavovaním. Podľa uniknutých informácií Samsung dokonca ani nevie, ktorý z mnohých prototypov nakoniec vyberie do výrobnej podoby!

2. Marca

Dnes už oficiálne vieme, kedy juhokórejský gigant, ktorý okrem toho, že je najväčší rival Apple, dodáva procesory do nových iPhonov predstaví svoju najnovšiu vlajkovú loď, ktorá by nám, minimálne podľa jeho slov, mala vyraziť dych! Reč je ako ináč o Samsungu Galaxy S6 a teda nástupcovi modelu S5. Keďže ide prakticky o vlajkovú loď, ktorá má vzdorovať predajom najúspešnejšieho smartfónu vôbec (skúste hádať, o akom smartfóne práve hovoríme), musí ponúknuť unikátne funkcie, výkon, výdrž batérie no a samozrejme to najhlavnejšie, na čo podľa nášho názoru prišli v Samsungu až minulý rok po predstavení modelu Alpha, musí priniesť nádherný dizajn. Aj keď sa vraj o ňom dlhodobo špekuluje, nikto presne nevie, čo nám Samsung nakoniec predstaví a vraj to nevie ani samotná spoločnosť. Testujú viacero prototypov a na novom zariadení si dávajú záležať zrejme rovnako, ako na prvom modeli Samsungu Galaxy S. Každopádne všetko sa ukáže už v najbližších mesiacoch, kedy nám Samsung ukáže jeho celoročnú snahu o to, pokryť trh so smartfónmi, je sa teda na čo tešiť!

16 GB úložiská spôsobujú problémy!

iPhone 6 Plus
Zdroj: Unsplash / Ana Bernardo

Každým rokom túžime asi len po jednom. Túžime po tom, aby Apple navždy zanevrelo na nedostatočných 16GB a používateľom ponúklo ako základnú možnosť rovno 32GB. To sa nestalo ani tento rok a používateľom zaberie len samotný operačný systém 5GB, čo znamená, že reálne majú len približne 11GB. Pokiaľ to Apple nezmení, hrozí mu, že s predajmi bude mať v budúcnosti problémy!

Málo pamäte

Hlavný dôvodom týchto problémov je práve 16GB úložisko v iPhonoch či iPadoch, ktoré používateľom nedovolí nainštalovať si viacej hudby, hier a nafotiť fotografie či videá. Je jasné, že každý používateľ by si asi v tomto prípade zakúpil väčšiu 64GB verziu, no predsa len, keď kupujeme smartfón za 700€ chceli by sme v ňom mať nejakú pamäť nie? Problém, ktorý bude mať Apple kvôli svojej ľahostajnosti sa objavuje aj dnes ale našťastie v omnoho menšom merítku. Mnohí používatelia iOS 7 pri ňom ostali z prostého dôvodu, keďže neponúka nijaké nové výrazné funkcie, no za to ponúka o 2GB viacej voľného miesta ako jeho nástupca. Pokiaľ bude aj budúce iOS 9 veľké ako 8 poprípade ešte väčšie, Apple by si mohlo s podielmi na trhu doslova zabiť klinec do rakvy. Práve preto by sa mali vo vedení Jablkovej spoločnosti zamyslieť nad faktom, či 16GB nie je na rok 2015 naozaj málo, najmä pokiaľ nemáte možnosť rozšírenia, pomocou SD karty!

Toto je budúcnosť herného priemyslu! EA Access.

EA Games
Zdroj: EA Games

EA a Microsoft nám včera ukázali, v čom bude spočívať blízka budúcnosť herného priemyslu. Doteraz bolo množstvo špekulácií, ktoré hovorili o „cloudovom“ hraní či digitálnej distribúcii, no nový systém, ktorý sme mali možnosť včera vidieť je doslova unikátny a používatelia Xbox One sa majú na čo tešiť!

Zahrajte si hry za 15 násobne nižšiu cenu!

Všetko vlastnte spočíva v predplatnom, ktoré si mesačne alebo ročne zaplatíte. Konečne niekto pochopil, že pokiaľ chce dobre predávať hry a zarábať na nich omnoho väčšie peniaze, musí ich ponúkať za nižšie ceny, aby boli hry dostupné aj pre používateľov, ktorí si ich jednoducho za 60$ nemôžu dovoliť. Reč je o úplne novom systéme, ktorý včera Microsoft a EA odprezentovali na konferencii. Jeho názov je konkrétne EA Access a teda je jasné, že ide zatiaľ o exkluzívnu službu od tejto vývojárskej spoločnosti pre Xbox One. Nový systém je založený prakticky na predplatnom. Tu stačí, ak budete platiť 3,99$/mesačne čo je podľa nášho názoru naozaj malá čiastka alebo si jednoducho zaplatíte 24,99$/ročne a môžte si užívať najnovšie AAA tituly od spoločnosti EA za aj 15-násobne nižšie ceny! Medzi prvé hry, ktoré už dnes v službe nájdeme patria napríklad Need For speed  Ricals, Battlefield 4 či FIFA 2015. Je teda jasné, že nejde o žiadne „béčkové“ tituly a používateľ Xboxu sa má na čo tešiť. Členstvo v tejto službe navyše ponúka výhodu a to fakt, že hry, ktoré majú vychádzať, si používatelia XboX Access budú môcť zahrať o 5 dní skôr ako zvyšok sveta. Budú sem navyše patriť aj špeciálne trial či beta verzie hier. Áno, toto je tá správaná cesta, určite budú hry vynášať viacej, akoby mali stáť 60$, službu si totiž bude môcť dovoliť takmer každý! Je možné, že aj vďaka podobným platobným systémom, budeme hrať naše obľúbené AAA tituly na našich Macoch či iOS bez toho, aby spĺňali náročné požiadavky. Mohlo by ísť totiž napríklad o stream!

Hry na Apple Watch!

Apple Watch Series 7
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Apple Watch sú pomerne zaujímavou platformou pre vývoj rôznych aplikácií. Medzi ne patria napríklad YouTube, Instagram či iné, pomocou ktorých môžte ovládať niektoré funkcie vo vašom iPhone. Hodinky vyzerajú naozaj skvele a aj keď sme si ešte v podstate nemali možnosť vyskúšať aplikácie tretích strán, dnes vám prinášame niečo, čo by vám mohlo upresniť, ako asi budú vyzerať hry na týchto hodinkách!

Jednoduché hry

Hodinky sú zariadením, ktoré nosíme na rukách aby nás informovali o aktuálnom čase. Inteligentné hodinky v podstate spĺňajú to isté, až na to, že okrem času vám prezradia aj počasie, nové SMS či hlásenia z Facebooku. Jednoznačne sú zariadením, ktoré nám budú uľahčovať život, vďaka tomu, že nebudeme musieť vyťahovať iPhone. Čo však hry? Bude sa pomocou takýchto hodiniek aj zabávať počas dlhých chvíľ? Odpoveď znie pravdepodobne áno, no nemali by sme očakávať žiadne 3D, ultra náročné hranie. Malo by ísť predovšetkým o veľmi jednoduché hry, akou je aj napríklad 2048 či jednoduchá slovná hra „Letterpad“ od vývojárov NimbleBit, ktorý nám ukázali, ako by mohla ich hra vyzerať na hodinkách Apple Watch. V prvom rade by sme teda nemali očakávať nič náročné, no predsa budú nové hodinky použiteľné aj ako skracovač času, ktorý by mali ukazovať!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

iOS 8, stále len 69% podiel!

iOS 8 - svetapple.sk
iOS 8 - svetapple.sk

Mobilný operačný systém iOS 8, ktorý Apple predstavilo na svojej konferencii WWDC 2014 a následne ho ponúklo používateľom v septembri, nezačal práve najlepšie a dosť sa to podpísalo aj na jeho podieli na trhu. Tento mobilný operačný systém si totiž za posledných 14 dní nainštalovalo len 1% používateľov a to je pri 69% naozaj málo!

69%

Rast podielu na trhu nového mobilného operačného systému je čím ďalej tým pomalší. Môžu za to najmä dva fakty. Obdobie januára je obdobím po Vianociach, počas ktorého bolo rapídne aktivovaných množstvo zariadení, ktoré Ježiško priniesol pod stromček. Druhým dôvodom je samozrejme to, že iOS 8.1.2 má stále svoje muchy a aj keď tu už mala byť aktualizácia s označením 8.1.3, nezdá sa, že by sa s ňou Apple niekam ponáhľalo. Samotné čísla potom hovoria, že starší iOS 7, ktorý ponúka o niečo menej noviniek, no pre mnohých používateľov veľmi nepodstatných, používa stále 28% používateľov. Naopak iOS 6 a staršie, ktoré sa poväčšine nachádzajú na starších iPhonoch/iPadoch používajú len 3% používateľov. Uvidíme teda, ako to bude vyzerať po veľkej aktualizácií iOS 8.2, no zatiaľ nie sú tieto  čísla pre Jablkovú spoločnosť vôbec priaznivé!

iOS 8 - svetapple.sk
iOS 8 – svetapple.sk

SLEDUJ NÁS

43,257FansLike
9,272FollowersFollow
475SubscribersSubscribe